Kirurgu Shqiptar emërohet Shef i Klinikës gjermane

Klinika e kirurgjisë vaskulare në spitalin St. Johanes-Hospital ka
zgjedhur një drejtues të ri. Fjala është për Dr. Halil Krasniqin, i
cili është emëruar shef i ri i kësaj klinike.

Mjeku shqiptar nga Kosova
nuk është emër i panjohur për regjionin ku jeton, qyteti Varel i
regjionit Friesland, Gjermania Veriore.

Deri në këtë emërim Dr.Halil Krasniqi ka qenë po ashtu shef mjekësor në klinikën e
kardiologjisë vaskulare në St.Willehad-Hospital në Wilhelmshaven, shkuan
nwzonline.de.
Drejtuesit e spitalit St. Johannes e kanë përshëndetur shefin e ri të
klinikës. Ndërsa vetë Krasniqi me këtë rast ka thënë: “që nga dita e
parë e punës në këtë spital kam pasur rastin të bindem se këtu pacienti
shihet si njeri dhe se respektohen pikëpamjet e tij individuale mbi
botën”.

Ndërsa nga spitali ku ai është zgjedhur shef, bëhet e ditur se që nga
ditët e para ka udhëhequr operacione të komplikuara kardiovaskulare./Gazeta Shëndeti

Related posts:

Habit mjeku: Ja si të rrisni penisin për vetëm 10 minuta!
Marrëveshja Kolektive - Ligji i Punës
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë
Furrtarët e Kosovës, të njohur në gjithë rajonin për traditën e pasur dhe bukën e shijshme që përgat...
“Mjekët marrin gjysmën e rrogës që marrin në Kosovë”, Berishës nuk del inati: Futi rojet të rrihnin ...
Skandaloze: Injeksionet dhe infuzionet që shkruhen në Ordinanca private po administrohen në ambulant...
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
Mos e stresoni një grua shtatzënë, 5 gjërat e dëmshme që mund t’i ndodhin bebes
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Gazetat që deri dje flisnin terr e zi për Mjekët, sot kanë ndryshuar pothuajse plotësisht qasjen e t...
NATO po shënon plot 71 vjet në mbrojtje të demokracisë, lirisë, paqes dhe sigurisë në Europë dhe Ame...
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit
“Rrisin xhiron e bizneseve” – Gazeta Koha Jone
Fjalët e bukura të nutricionistës së famshme për nënën e saj
Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për 300 ventilatorë dhe 1.5 milionë maska
Rekomandimet e Institutit Kombëtar për ANP “Adem Jashari”
Rritet numri i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë
Shërimi i ngadalshëm i negativitetit
Blerim Latifi: Vrasja mizore e Qerim Kelmendit lajm tronditës
Pengimi i të provuarit apo procedurës zyrtare
Koronavirusi, rritet në 909 numri i viktimave
Më shqetësoi lajmi për tentim sulmi të mbrëmshëm ndaj z. Berat Buzhala. Është veprim i ulët dhe meri...
Ja çfarë punëtorie u mbajt në IKSHPK!
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?
Vetëvendosja s'po e lë vdekjen m'u bë LAJM. Kryeministër, i kofsh' fal situatës se ...
Ja cili Kirurg u pensionua!
Kosova po shkon drejt krizës për ujë të pijshëm
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri
Lamtumirë Cigare!!!
Infermierët kërkojnë mosnënshkrimin e ligjit të pagave
Dr.Talat Pallaska: Pionieri dhe doajeni i lëmisë së ORL në Kosovë
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik
A është rrezik nëse bebja e ka kërthizën rreth qafës❓
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Ventrikul, Ventrikulo
Zyra Qendrore e FSSHK-së vërteton përmes fotove grevën por jo plotësisht
Ja në sa milion arrin popullsia e Izraelit
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
Renditja e rrjedhjes së gjakut në qarkullimin e madh të gjakut:
Shenjat vitale
Si mund ta kalojmë kufirin Zvicër-Gjermani në kohë pandemie?
Vita
Cilët janë faktorët e rrezikut për konstipacion ose kapsllëk?
Kushtoni vëmendjen këtyre dy përbërësve në përbërjen e sapunit antibakterial, sepse mund të dobësojë...
Ja 3 mjeket italiane që arritën të izolojnë koronavirusin
150 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Cyrihu në Prishtinë
Sot dita botërore e shëndetit, sa është pritshmëria për të jetuar e shqiptarëve, si krahasohet me Eu...
Fillimi i punës - Ligji i punës
Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë
4 mijë mjekë largohen nga Shqipëria
Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se është shumë më efektive sesa kimioterapia
Ka mbajtur mbyllur gruan dhe foshnjën, 13 muaj burg për kosovarin
Çaj majdanozi për humbje peshe
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
New treatment extends lives of people with most common type of liver cancer
Ligji për paga shkon në Gjykatën Kushtetuese!
Fluks nga virozat, Mjekët: Më të rrezikuarit janë të sëmurët kronikë
Si bëhet trajtimi i konstipacionit?
Foto sa 1000 fjalë/ Situata alarmante në Itali në një foto të vetme
10 specialistë të Psikologjisë klinike qe 4 vite të papunë
Çka janë Vezoret?
10 Things Every Woman Should Know About Yeast Infections
Ministria e Financave: Sot dalin pagat dhe shtesat prej 300 euro të parapara në Pakon Emergjente
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Alarmante: Kirurgët po e braktisin QKUK-në
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
Dr.Istref Plakolli: Përdorimi dhe rëndësia e Acetaminofenit
Specialistja më e re e Endokrinologjisë
Vezikular
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
Koronavirusi/ OBSH i trembet më të keqes: Bota të përgatitet për pandemi
Fillimi i prillit, ishte i kobshëm për Gjakovën. Armiku nuk kurseu as foshnjet, fëmijët, gratë e ple...
Çka është Paga?
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Çaji i gjelbër dhe obeziteti
10 vjet burg për sulmuesit e Mjekëve
Një në katër mjekë, ose 32.9% e mjekëve në Zvicër janë të huaj, mes tyre shqiptarë
Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër material...
Kimete Berisha: Këqyri shqiptarët kah bëjnë llaf në Kuvend
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth aspektit përmbajtësor dhe atij teknik t...
Greqi: Marrëveshje për punë sezonale, përfitojnë 10 mijë shqiptarë
Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve
Ja sa dënohet marrja e deklaratave me anë të shtrëngimit
Kosova do të ketë numër të tmerrshëm të ngelaqëve
Digital Health Intervention Does Not Lower Heart Attack Risk
Koha vendos gjithçka në vendin e vet dhe dënon ata që lënduan dikë!!
Rëndohet situata në Kosovë, ndërrojnë jetë në pak orë dy pacientë me koronavirus
Ventrikular
Njihuni me 7 vendet që nxjerrin mjekët më të mirë në botë
Dental Care for Kids: When Should Your Child Start Going to the Dentist?
Rreth një mijë mjekë nga Shqipëria e Kosova janë punësuar në Gjermani, tre mijë të tjerë në vende të...
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Pacientëve me kancer nuk u jepet kimioterapia – Mjekët në grevë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Dr. Osman JONUZI, babai i Kirurgjisë dhe Gjinekologjisë Shqiptare, themeluesi i spitalit të Tiranës 1920

Fri Jan 18 , 2019
Prof. Dr. Flamur TARTARI Duke marrë shkas nga përurimi i spitalit të ri kirurgjikal, në Tiranë, nga ana e kryeministrit të Shqipërisë, zotit Edi Rama, unë si kirurg i vjetër prej 52-vitesh, e kam të drejtën morale të them disa fjalë, për historikun e spitalit të Tiranës, të cilët i […]