Kjo nënë kosovare i krahason mjekët dhe infermierët në Neonatologji me engjëj

Shtatzënia është një nga proceset më të mahnitshme në botën njerëzore, e vetëm nëna arrin ta përjetojë një gjë kaq të perfeksionuar.


Por në momentin e komplikimeve të shtatzënisë, i gjithë procesi kthehet në makth.

Një nënë kosovare pati disa komplikimeve, por që në fund gjithçka u kthye në normalitet. Nëna ka rrëfyer historinë e saj nëpërmjet Facebook-ut, duke thënë se lindi në javën e 32-të dhe për shkak të kësaj iu desh të qëndrojë në Klinikën e Neonatologjisë shkruan Reporteri.net përcjell Gazeta Shëndeti.

Por ajo çfarë bie në sy është krahasimi që nana u bëri mjekëve dhe infermierëve, madje i krahasoi edhe me engjëj.

Related posts:

NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën t...
NJOFTIM Siç është bërë e ditur, transmetimi i video-ligjëratave për mësimin në distancë, në Radio Te...
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës mjekësore!
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
Turqia hyn në zonën e kuqe të koronavirusit, numri i të prekurve arrin në 34 mijë
Turistët kinezë mbërrijnë në Kroaci
Mjeku shqiptar që prodhoi vaksinën kundër tërbimit
Austria: 500 milionë euro ndihmë për bizneset e gastronomisë
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
Baraliu: Vendimi i kushtetueses për pagat të respektohet, të ndalen grevat
Mjekët, të pa interesuar për të punuar në këtë repart të Spitalit të Gjakovës
LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË
Paga e avokatit të Telekomit më e madhe se e Pilotit të NASA-s
Mjekët ligjërisht mund të ofrojnë shërbime vetëm si të licencuar
Sa shumë kisha humbur në sakrificën time për jetët e të tjerëve
Stop këtyre ushqimeve nëse ke probleme me veshkat
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Coronavirusi: Avdullah Hoti premton pagesat shtesë për stafin shëndetësor
Basri Lenjani: Vetëm me i pa udhëzimet me të cilat na i dërgojnë në Emergjencë, çuditesh
Skandaloze:Specialistët e Spitaleve Rajonale i udhëzojnë rastet e rënda te Specializantët e QKUK-së
Familje e nderuar Beqiri, miq, dashamirë e bashkëluftëtarë të Komandant Dardanit, sot, kombi ynë ësh...
QKMF në Prizren siguron pajisje të rëndësishme laboratorike për analiza të ndryshme
Izraeli, superfuqi botërore në sektorin e mjekësisë dhe farmaceutikës
Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi
Skandaloze:Fëmijëve u shiten stimulues për seks në shkollën “Maarif” në Prizren
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
Possible treatment strategies for COVID-19
Avdyli: Këto dy të mira i ndodhën shëndetësisë me përfundimin e zgjedhjeve
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi
Kryetari i komunës së Mitrovicës vlerëson me mirënjohje Ortopedët
Ku zhvillohet dializa peritoneale?
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Vitamina C e mposht koronavirusin? Mjekët kinezë, garë për testimin e efekteve
Për herë të parë që nga janari, Kina s’ka asnjë vdekje prej Covid-19
Studentët shqiptarë në Austri, të vetëm përballë sfidave
Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona? Diskursi politik për gjak, tradhti, ...
‘Hello’, distancim social. Mirupafshim shtrëngim duarsh |Revista Monitor
Konkursi Publik
Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
Dr.Arbër Morina: Statusi i Mjekut
Sëmundjet respiratore akute
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
Vetëvendosja s'po e lë vdekjen m'u bë LAJM. Kryeministër, i kofsh' fal situatës se ...
Mjekët i gjetën qindra krimba në tru, shkaktuar nga konsumimi i ushqimit më të përhapur
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Zvicër: 1 në 10 pacientë, të dëmtuar nga trajtimi mjekësor
Mbi 60 mostra për coronavirus merren nga Gjilani
Flet mjeku: A na e sjellin koronavirusin porositë online nga Kina?
Zviceranët mund t’i kalojnë pushimet këtë verë edhe në Shqipëri
Shoqata „Kraja“ në New York ka shpërndarë 110 paketa ushqimore në Krajë Ulqin dhe Tivar
Hajdeni merreni, ka koronavirus, banorët e Tiranës alarmohen nga kinezi
Mjeku infektolog Valbon Krasniqi tregon më shumë rreth Koronavirusit
Çka është pedofilia?
Antibody Test Intepretations
Mbrëmë ishte mbledhja korresponduese, e 21-ta me radhë, e Qeverisë së Kosovës. Nëntë pikat e kësaj m...
Gjykata Kushtetuese
Kushtetuta e shtetit i paraprinë pushtetit, ajo është si dyshemeja ashtu edhe tavani i qeverisjes de...
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Për mjekët e QSUT që më shpëtuan jetën
Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë
Mjekët, infermierët e studentët e mjekësisë po e lëshojnë masivisht Kosovën
Verapamil
Mentor Llugaliu: Për 20 vjet jemi qeverisë nga llojlloj hajni e krimineli
Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Çfarë deshti dje Blerim Syla?
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Virologji
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
A është celulari i dëmshëm për shëndetin?
Gjermani: profesioni i mjekut më i paguar, paga shkon deri 120 mijë euro në vit
NJOFTIM Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit, Sh...
Kadri Veseli: Nderim për jetën dhe veprën e Prof. Dr. Safet Beqirit!
Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
Fluturime speciale nga Prishtina për në Zürich dhe Stuttgart
Lamtumirë Cigare!!!
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
Dr.Ilir Arifi: Mos e shpallni vetveten heronjë, po kryne punën e juve pa ba “Show”
Shtohet numri i të prekurve nga gripi, mjekët: Nuk ka vend për panik, por mos i mbani fëmijët në amb...
Dr.Shkëlzen Komoni: hera e parë që portalet nuk folin keq për stafin shëndetësor
Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBA
Mbi 50 shqiptarë humbën betejën nga koronavirusi në SHBA
Gjermania lehtëson procedurat për punësim, mjekët lëshojnë Kosovën
A është historia e shëndetit familjar faktor rreziku për leukemi? A trashëgohet Leukemia?
Ky Mjek Shqiptar do t'ju çuditë me trupin e tij, ja pse!
Dhuna ndaj mjekëve dhe infermierëve është e papranueshme dhe e patolerueshme
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Mjeku nën akuzë, abuzoi seksualisht me 109 fëmijë, u jepte edhe hashash
Si të shpëtoni nga hundët e bllokuara në vetëm pak minuta
Ventrikulografi
Kadri Veseli: Taksa ndaj importeve serbe ka qenë vendim dinjitoz i shtetit tonë
Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë
Mjekët amerikanë po e trajtojnë pacientin me virusin Corona përmes një roboti
NJOFTIM eMësimi – Orari Javor i Transmetimit në RTK 4 për klasat 1-9 Menjëherë pas ndërprerjes së ...
Përsëri Specializantët ankohen se nuk janë paguar
SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Sefedin Fazliu
Viremi
Kosovari si polic i rremë, ia merr plakës zvicerane 15.000 franga “për t`ia ruajtur”
Kishte paralajmëruar të bëhej kujdes, mjeku nga Kina infektohet edhe vetë me koronavirus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Tue Jul 9 , 2019
Gazeta Shëndeti përmes disa burimeve brenda Klinikës Gjermane ka mësuar se në Klinikën Winterberg në Saarbrücken punojnë 7 mjekë shqiptarë të Kosovës.  Kjo Klinikë gjermane po vlerësohet fuqishëm si njëra ndër 10 klinikat më të mira në të gjithë Gjermaninë për trajtimin e infarktit trunor(shih foton e mëposhtme). Gazeta Shëndeti […]