Komunikatë për media Prishtinë, 13 prill 2020 Sot me datë 13.04.2020 në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive të QKUK-…

Komunikatë për media Prishtinë, 13 prill 2020 Sot me datë 13.04.2020 në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pacientja S.K. (1981) nga Komuna e Istogut, e transformuar në këtë klinikë me datë 12.04.2020 nga Klinika e Kirurgjisë Abdominale pas ndërhyrjes kirurgjikale dhe njëherësh e diagnostikuar me Covid 19. E njëjta përveç Covid-19 ka pasur edhe sëmundje të tjera bashkëshoqëruese. Kjo është vdekja e tetë (8) e shënuar në Kosovë e pacientëve me Covid -19.

Related posts:

Barnatoret kujdestare për 14 prill 2020 http://ofk-rks.net/barnatoret-kujdestare-14-04-2020-ne-go…/…
Njoftim lidhur me personat në karantinën në Qendrën e Studentëve në Prishtinë Prishtinë, 10 prill ...
Njoftim për media Prishtinë, 08.04. 2020 Sot me 08.04.2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfu...
07.04. 2020 Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid 19, në p...
IKSHPK: TRE TË SHËRUAR DHE DHJETË RASTE ME COVID-19! Sot më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobi...
Ftesë për media Prishtinë, 7 prill 2020 Të nderuara media, Të mërkurën më 8 prill 2020, në Aerop...
GJASHTË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 03.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjis...
Ministri Vitia priti në takim krerët e Kuvendit, kryetaren Vjosa Osmani dhe nënkryetaren Arbërije Na...
Të dashur qytetarë Nga data 15 prill (e mërkure), ora 06.00, me qëllim të mbrojtjes së jetës së juaj...
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot më 14.04.2020 janë të shtrirë për mjekim 54 pacientë të sëmurë...
Lista e barnatoreve kujdestare për sot, 6 prill 2020
Lista e barnatoreve kujdestare për 4 prill 2020
Lista e barnatoreve kujdestare për 5 prill 2020
Turqia e ndihmon Kosovën në luftën kundër Koronavirusit Covid-19 “Ndihma e Turqisë, tregon solidarit...
Njoftim për media Prishtinë, 09. 04. 2020 Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot m...
Orari i barnatoreve kujdestare për 15 prill 2020 http://ofk-rks.net/barnatoret-kujdestare-15-04-2020...
Të dashur qytetarë Nga data 15 prill (e mërkure), ora 06.00, me qëllim të mbrojtjes së jetës së juaj...
Karantina në Qendrën e Studentëve-Prishtinë Njoftim nga MSh 4 prill 2020 Gjatë ditës së premte, IKSH...
Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacient...
RAPORTI NGA KLINIKA INFEKTIVE-QKUK Në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive, mbrëmë pas mesnatës k...
Në Klinikën Infektive, QKUK, sot më 08. 04.2020, gjenden të hospitalizuar 49 pacientë me Covid-19, n...
Ministria e Shëndetësisë fut na karantinë edhe Prishtinën Prishtinë, 11 prill 2020 Nga 94 mostra të ...
Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë,...
Prindësia gjatë Covid-19
Lista e barnatoreve kujdestare për 7 prill 2020
Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respe...
Ambasadori i Gjermanisë, Christian Heldt: Tregoni përgjegjësi duke respektuar masat e sigurisë Vende...
Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia bashkë priti në tak...
Lista e barnatoreve kujdestare për 9 prill 2020
Ambasada e ShBA në Kosovë: Është e rëndësishme të respektohen masat e Qeverisë së Kosovës “E dijmë ...
Njoftim për media Prishtinë, 08.04. 2020 Sot me 08.04. 2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përf...
Ministria e Shëndetësisë
Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia, drejtorit të IKSHPK-së Naser Ramadani dhe Drejtori...
Mbërrin në Prishtinë dërgesa e dytë e UNICEF-it me furnizime vitale për ta mbështetur reagimin ndaj ...
Pako higjienike si ndihmë e solidaritet për familjet e të gjitha komuniteteve Krahas masave të Qever...
Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia në konferencën e sontme për media Prishtinë, 13 pri...
IKSHPK: GJASHTË TË SHËRUAR DHE TRIDHJETË E TRE RASTE POZITIVE ME COVID-19! Sot më 11 prill 2020, në...
Reagim nga Ministria e Shëndetësisë Prishtinë, 7 prill 2020 Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti K...
Lista e barnatoreve kujdestare për 10 prill 2020
Lista e barnatoreve kujdestare për 11 prill 2020
Letër falenderimi nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë për Ministrin Arben Vit...
Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Sot me datë 06.04.2020 në Klinikën Infektive të QKUK-...
Njoftim Të nderuar qytetarë, siç jeni njoftuar, sonte është vendosur karantinimi i Prishtinës. Të g...
Le të mos ja japim Virusit Corona këmbët tona që më pas të na i marrë jetët tona (Adresimi i Kryemin...
Lista e barnatoreve kujdestare më 8 prill 2020
Kontribo edhe ti duke respektuar me përpikmëri masat në fuqi!
Lista e barnatoreve kujdestare për datën 12 prill 2020
KATËRMBËDHJETË TË SHËRUAR DHE NJËZETË E TRE RASTE POZITIVE ME COVID-19! Sot më 10 prill 2020, në Lab...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!

Mon Apr 13 , 2020
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni! Related posts:Njoftim për media Prishtinë, 08.04. 2020 Sot me 08.04. 2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përf...Lista e barnatoreve kujdestare për 7 prill 2020Kontribo edhe ti duke respektuar me […]