Konfirmohet, dy raste me koronavirus në Kosovë

loading...

Janë shënuar dy rastet e para me koronavirus në Kosovë, raporton Express përcjell Gazeta Shëndeti.
Lajmi është bërë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë të jashtëzakonshme. 
Sipas ministrit Arben Vitia bëhet fjalë për një vajzë të moshës 20 vjeçare, shtetase e Italisë dhe një burrë të moshës 77  vjeçe, nga Komuna e Vitisë.
Kjo u bë e ditur në një konferencë të jashtëzakonshme për media nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i shëndetësisë, Arben Vitia./Gazeta Express

Related posts