© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
1D22F53F 7702 4350 97A7 EA8073051B8F

Konsumimi i kosit dhe gjatë shtatzënise!
Është i lejuar apo jo!?

Kosi është një nga probiotikët më të shijshëm që mund ta shtoni me siguri në dietën tuaj të shtatzënisë. Konsumimi i kosit të freskët dhe të fermentuar gjatë shtatzënisë mund të jetë një rostiçeri e shëndetshme dhe e kënaqshme. Ky produkt qumështi mund t’ju ofrojë vlerat e rekomanduara ditore të ushqyesve, duke siguruar shëndetin tuaj të mirë dhe rritjen e shëndetshme të foshnjës.

Konsumimi i rregullt i kosit mund të ndihmojë në zgjidhjen e disa problemeve me tretjen. Mund të ndihmojë gjithashtu në shmangien e disa çështjeve të lidhura me shtatzëninë, siç është preeklampsia. Shumica e përfitimeve të kosit mund t’i atribuohen përmbajtjes së tij të pasur me probiotikë (baktere të shëndetshme).

 

Burimi: Dr.Meritë Demiri Demolli

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.