Korona-virusi vrastar e rrit në masë të jashtëzakonshme vlerën e Bitcoinit


Bitcoini është kthyer fuqishëm në vlerë duke arritur tashmë mbi shifrën 10 mijë dollarë, me investuesit që po kërkojnë një strehë të sigurt mes frikës për pasoja të rënda ekonomike të koronavirusit
Të dielën, bitcoini u rrit në mbi 10 mijë dollarë për herë të parë që nga shtatori dhe gjatë ditës së sotme mbërriti në 10 mijë e 335 dollarë.
Kjo shënjon një kthesë domethënëse për fatin e kësaj kripto-valute që e kishte pasur një krizë të thellë prej 3 mijë e 196 dollarësh në dhjetorin e 2018-s, shkruan The Guardian, përkthen Periskopi.
Bitcoini me të tjera kripto-valuta ka përdorur arin si një aset më të sigurt në kohëra të pasigurive ekonomike dhe politike.
Ndërsa koronavirusi, që është emëruar zyrtarisht Covid-19, konsiderohet një faktor i rëndësishëm në rritjen e saj, shtytësi kryesor mendohet të jetë eventi përgjysmues i bitcoinit që pritet të mbahet në muajin maj.
Kjo do të bëj që një numër bitcoinësh të qasshëm të ashtu quajtur “gërmues” do të priten përgjysmë. /Periskopi

Related posts:

AMC dhe Cycle Kosovo dhurojnë shtretër për foshnje në Repartin e Neonatologjisë në Mitrovicë
Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik
Ministri gjerman i Shëndetësisë mbështet migrimin e të rinjve kosovarë në Gjermani
Mërgimi fiton pasaportën zvicerane, përkundër vullnetit të Këshillit për Natyralizim
Sulmuesi i Mjekut në Lezhë vetëdorëzohet në Polici dhe pranon fajin
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Pata kënaqësinë të bisedoja me ambasadorët e Kosovës në Gjermani, Zvicër, Austri dhe Francë, të cilë...
Çka është spermatozoidi?
Ky është fshati i bukur shqiptar ku jetohet në Grevë (Foto)
Ja çka do të ndodh vitin e ardhshëm me sigurimin shëndetësor
Gastronomët shqiptarë në Austri, të lumtur për rihapjen e restoranteve
Qeveria s’pajtohet me vendimin e Avokatit të Popullit për ta çuar ligjin për pagat në Gjykatë
Mjekët, të pa interesuar për të punuar në këtë repart të Spitalit të Gjakovës
Çka është pedofilia?
Me “Prison Art” e bëjnë botën më të bukur dhe më të përgjegjshme
Shoqata “Nënë Tereza” në Londër shpërndan ndihma për anëtarët e diasporës
TELEGRAM NGUSHËLLIMI E nderuara familje Blaku, Me pikëllim të thellë mësuam lajmin për vdekjen e pro...
Qeveri mbi qeveri. Nga e hëna, Cari, fillon konsultimet për krijimin e qeverisë së Unitetit të Hajn...
Çka është Kontrata e Punës?
Ja çfarë metode e re e operacioneve po aplikohet në Kirurgjinë Torakale!
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Çka është Muri qelizor? - Përkufizimi
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Mediat britanike: Rëndohet gjendja e kryeministrit Johnson
QKMF-ja në Deçan u ofron shërbime mjekësore vetëm rasteve urgjente, drejtori e arsyeton vendimin
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Gjermania me nevojë urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar
Ja sa dënoheni nëse falsifikoni dokumentin zyrtar
Patate kundër njollave të zeza në fytyrë
Skandaloze: Pacientet me dhimbje menstruale dhe probleme gjinekologjike po udhëzohen te Kirurgu
Çka është Neuroni?
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
Ja sa dënohen marrëdhëniet seksuale brenda familjes
Gjinekologu Ahmeti u shënjestrua pa të drejt për rastin e të dhunuarës në Drenas
Verteks
Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndrysh...
Ministria e Shëndetësisë: 17 raste të reja me COVID-19, shkon në 400 numri i të prekurve
Pagat me rritje për punonjësit e shtetit – shfaqet problemi i parë
Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë
Samoa shpall gjendje emergjente për shkak të përhapjes së fruthit
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni sonte, duke filluar nga ora 21:00, në Syri TV. Intervista do t...
Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia
Policët do të paguhen për rrezikshmëri e mjekët akoma jo
Darka e Kirurgut i cili duhet të operojë 24 orë...
​Gjykata dënon një njeri me vdekje nëpërmjet aplikacionit Zoom – Gazeta Koha Jone
Veçoritë e Gjakut
Why Has Medicine Become Such a Miserable Profession?
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
As new clusters emerge, WHO warns virus may be here to stay
Dyfytyrësia e disa Portaleve dhe Gazetave ndaj Mjekëve dhe Infermierëve
Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat
Dr.Hamdi Ramadani: Vdekja e Kobe Bryan është ngjarje tragjike për mbarë botën
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
Ta ruajmë veten dhe mbrojmë njëri-tjetrin. Për shëndetësi dhe siguri e keni qeverinë në detyrë kudo ...
Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Austria ndihmon Shqipërinë me pajisje mjekësore në luftën kundër Covid -19
Policia britanike i bëri surprizë të veçantë djalit shqiptar 4 vjeçar për ditëlindje
Afër 400 mijë kosovarë rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaktar moskrijimi i institucioneve
661 mjekë specialistë në Kosovë, që nga viti 2017 s'janë bërë specializime
Ventrolateral - Çka është Ventrolateral?
A është e vërtetë që baballarët janë më të lidhur me vajzat dhe mamatë me djemtë? Psikologët përgjig...
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
Gjykata Kushtetuese
Gjykata Kushtetuese pezullon Ligjin për Pagat – nuk zbatohet së paku edhe katër muaj
Mjekët refuzuan të mbanin ndërrimin e natës, vdesin 7 foshnje në spitale
Fjolla Spanca:Nuk pranohen urimet!
Demenca e trupit Lewy /sëmundja e trupit Lewy
Çka është Kolesteroli?
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
Diaspora ndihmoi Kosovën me afër 700 mijë euro, për të luftuar koronavirusin
Çfarë e shkakton lupusin?
https://bbc.in/2V5ifYM
Shoqata „Kraja“ në New York ka shpërndarë 110 paketa ushqimore në Krajë Ulqin dhe Tivar
Dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprave penale
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Operacionet ortopedike, Izraeli revolucionarizon kirurgjinë përmes inteligjencës artificiale
Kastravec për fytyrë të pastër
Mashtrimi në detyrë
Çfarë do të thotë kjo? – Gazeta Koha Jone
Raka: Po futemi në dy javët vendimtare për jetët e më të dashurve tanë
Dhënie enorme e injeksioneve dhe infuzioneve në Qendra të Mjekësisë Familjare
BAT është duke punuar mbi një vaksinë të mundshme për COVID-19, përmes filialit të saj bio-teknologj...
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK - Lajmi i fundit
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Ventrikujt e Trurit
Doktori nga Lipjani ftohet nga Gjykata Speciale
Dr.Sotiraq Lako: Të gjithë viruset e çuditshëm fillojnë në Kinë!
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Ndihmoni fëmijët të bëhen aktiv pas shkolle!
Castor oil to induce labor: Risks and dangers
RUBIKON: Kadri Veseli, kryetar i PDK-së - 08.04.2020 - Klan Kosova
Krijoni kopshtin tuaj të perimeve. Gati? |Revista Monitor
Mjekët, infermierët e studentët e mjekësisë po e lëshojnë masivisht Kosovën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

A e dini se mënyra që i jep fund by-passit në zemër është zhvilluar nga një shkencëtar turk?

Sun Feb 16 , 2020
Shkencëtari turk që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Profesor Doktor Mehmet Çilingiroglu me anë të një tomografie optike të zhvilluar së bashku me ekipin e tij, mund të kurojë bllokimin e venave të zemrës pa bërë asnjë prerje në trupin e pacientit (ndërhyrje kirurgjikale). Aparati i tomografisë optike […]