Koronavirusi s’kursen as mjekët: dy të shuar

Mjeku Liang Vudong, 62 vjeç i cili po kuronte pacientët në spitalin Wuhan, ndërroi jetë.
Mjeku po trajtonte pacientët me koronavirus dhe pas një kohe filloi të ndjejë simptomat e virusit, dhe vdiq të shtunën në mëngjes.
Në të njëjtin spital vetëm disa orë pasi vdiq Liang, një doktor tjetër pësoi një sulm në zemër. Nuk dihet nëse mjeku ishte infektuar nga virusi, por dyshohet se ai vdiq gjithashtu nga virusi, raportojnë media. /tesheshi.com/
loading...