Kryeministri britanik Boris Johnson shtrohet në spital nga COVID-19

Kryeministri britanik Boris Johnson është shtruar në spital për t’iu nënshtruar disa analizave, 10 ditë pasi ka rezultuar pozitiv ndaj coronavirusit, deklaron kryeministria.

Ai  “vazhdon të ketë simptoma të dukshme”, ka thënë një zëdhënëse, “duke përfshirë edhe temperaturë të lartë”.

Kjo u përshkrua si një “lëvizje parandaluese”, e ndërmarrë nga këshillat e mjekut.

Kryeministri vazhdon të jetë në krye të qeverisë, dhe i nxit qytetarët të ndjekin këshillat e tij të distancimit shoqëror.

“Sipas këshillave të mjekut të tij, kryeministri është shtruar sot në spital për t’iu nënshtruar disa analizave”.

“Ky është një hap parandalues, pasi kryeministri vazhdon të ketë simptoma të dukshme të coronavirusit, dhjetë ditë pasi rezultoi pozitiv ndaj COVID-19”, është shprehur zëdhënësja.

Boris Johnson ka punuar nga shtëpia që në momentin kur u njoftua se analiza e tij e coronavirusit ishte pozitive, më 27 mars.

Për herë të fundit ai është parë në publik të enjten duke duartrokitur nga kryeministria.

Related posts:

Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
Studimi/ Njerëzit që jetojnë në fshatra janë 8 herë më të lumtur se ata që jetojnë në qytet – Gazeta...
Kur prindërit e fëmijës nuk insistojnë në injeksione dhe pranojnë trajtimin tonë
Mos i vlerësoni mjekët si terrorist
Shqiptarët në Zvicër kanë vetëm 16 ordinanca
Gjithnjë e më shumë zviceranë po largohen nga Zvicra – por ku shkojnë?
Ligji për Paga, Sindikata e Shëndetësisë përfundimisht në grevë
OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin
I infektuari nga Vushtrria një 71 vjeçar
Situata e krijuar në komunat e veriut të Kosovës është e papranueshme dhe është rezultat i neglizhen...
Heqja apo dëmtimi i vulave zyrtare ose i shenjave
Habit mjeku: Ja si të rrisni penisin për vetëm 10 minuta!
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
Rama: Mjekët dhe infermierët do të kenë shpërblim 1 mijë euro
Me rastin e Festës së Pashkëve të gjithë besimtarëve të besimit katolik iu përcjellë urimet më të pë...
Keni këto probleme vaginale? Kontrollohuni menjëherë tek mjeku
Ja çka shkruan Dr.Armend Rexhepi për kryetarin e Komunës së Vitisë z.Sokol Haliti
Dr.Taner Yusuf: Kosovë më befaso një herë për të mirë
Fakte mbi vaksinën antigrip💉
Vëllezërit Shoshi prej Zvicra ndihmojnë fshatin e tyre në kohë pandemie
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Viscera
How to increase height: Factors that influence growth
Donning gear to protect against COVID-19
Koronavirusi, rritet në 909 numri i viktimave
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Vuani nga shtypja e lartë e gjakut? Këto janë ushqimet që nevojitet të konsumoni në mëngjes – Gazeta...
Paralajmërohen fluturime të reja drejt Vienës për riatdhesimin e shqiptarëve
Abuzimi emocional - Çka është, si manifestohet dhe cilat janë shenjat?
Dënohet deputeti zviceran që kishte “përshëndetur” vrasjen e një shqiptari
Punësimi në Gjermani, procedura e re zgjat vetëm 14 ditë
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Ja kur do të jetë gati vaksina antikoronavirus sipas industrisë farmaceutike
150 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Cyrihu në Prishtinë
Dr.Istref Plakolli: Qeveria po e neglizhon Koronavirusin
20 mijë e 972 analiza, për katër ditë në QKUK
Dr.Nderim Salihaj: Disa nga format e trajtimit të lëndimeve të gjymtyrëve që i hasim në popullatën t...
Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
Sot qëndrova në komunën e Malishevës, për të parë nga pranë gjendjen e krijuar pas përhapjes se viru...
Fatmir Limaj
Sot, me dhimbje e nderim të thellë, kujtojmë Izbicën, vendin ku tragjedia njerëzore mori përmasa të ...
Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Mospjesëmarrja në mënjanimin e rrezikut të përgjithshëm
Version spontan
Mjekët kosovarë trajtohen më dinjitetshëm në Gjermani sesa në Kosovë
Ja struktura e Shoqatës së Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
NJOFTIM Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit, Sh...
Microbiome therapy protects against recurrent bacterial vaginosis
Kërkesa të shumta për shërim jashtë vendit
Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari
Nuk e frikësoni as Avdullah Hotin, as Kosovën!
Çifti shqiptar e lidh, rrah dhe poshtëron ish të dashurin e gruas
Intervistë rreth ushkurit. Berati nuk e nxori intervistën që ka dashur nga Richard Grenelli, por me...
GJASHTË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 03.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjis...
Turistët kinezë mbërrijnë në Kroaci
Deputetët Lekaj dhe Haxhiu kishin kontakt me infermierin e prekur nga Coronavirusi në Spitalin e Gja...
Mjeku eci 2 orë në këmbë, shpëton pacientin
Turqia hyn në zonën e kuqe të koronavirusit, numri i të prekurve arrin në 34 mijë
NASA bën gati për 37 ditë respiratorin e ri për të infektuarit me COVID-19
Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK - Lajmi i fundit
Pajisjet Android spiunojnë përdoruesit
Në QKUK realizohet për herë të parë histerektomia laparoskopike
Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës
Ventrikul, Ventrikulo
Si duket e ku gjendet shkronja 'C' në gjuhën shqipe, çka janë gjysma dhe çereku në matemat...
Kirurgjia, mbreti dhe mbretresha e Mjekësisë
Shtetet me pagat më të larta për Mjekët
Samoa shpall gjendje emergjente për shkak të përhapjes së fruthit
Antibody Test Intepretations
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...
Ja mundësitë natyrale për luftimin e tensionit të lartë
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 21:50, në emisionin “Open” në Top Channel. Aty do të flas ...
Apeli i infermieres në Itali: Qëndroni në shtëpi. Bëjeni për ne dhe për veten tuaj!
Si ndikon qëndrimi i gjatë në ambient të mbyllur në lëkurën tuaj?
Alkooli dhe dëmet shëndetësore
Dr.Izet Sadiku: Sulmi ndaj zëvendëskryeministrit Hoti është akt qyqar
Veshka
Trajtimi i sëmundjeve kronike të veshkave
Çka është Punëdhënësi?
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Pse Bota dhe Mjekësia ka frikë nga viruset!
QKMF në Gjakovë siguron pasije për laboratorin e Stomatologjisë
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Ja sa Mjekë dhe Infermierë janë larguar nga Shqipëria për në Itali
Marrëveshja Kolektive - Ligji i Punës
Cilat janë funksionet e gjakut?
Shenjat paralajmëruese që tregojnë se mëlçia juaj është e tejmbushur me toksina dhe parazitë
Ja çfarë kërkese Kirurgu Dr.Salih Krasniqi ka për mediat!
Ja sa dënohet trajtimi i pandërgjegjshëm mjekësor!
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese
Largim masovik i Mjekëve dhe Infermierëve nga Sindikata
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Kush veç Mjekëve?
Çka janë herniet abdominale dhe si duhen trajtuar?
Çka shkaktohet tjetër përveç infeksioneve në leukemi?
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Më 7 prill 1999, në luftë për t'i shpëtuar bashkëluftëtarët e tij ka rënë heroikisht Xhevat Dem...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shqipëria moshohet me 5 muaj më 2019, plakja rëndon sistemet shëndetësore dhe skemat e pensioneve

Mon Apr 6 , 2020
Mosha mesatare Shqiptarëve u rrit me 5 muaj vitin e kaluar, duke arritur në 37.2 vjeç. Në vitin 2011 kur u bë censusi i fundit mosha mesatare e popullsisë së vendin tonë ishte 32,6 vjeç. Në 9 vite mosha mesatare e shqiptarëve u rrit me 4.6 vite. Me këto ritme Shqipëria do kapë shumë shpejt moshën mediane të Europës. Sipas projeksioneve popullsia e Shqipërisë do […]