Kryeministri irlandez punon si mjek në spital për të ndihmuar në luftën me koronavirusin

Kryeministri irlandez Leo Varadkar është regjistruar në Këshillin Mjekësor të Irlandës dhe ka vendosur që një herë në jave të japë shërbimin e tij si mjek në spital.

Kryeministri dëshiron të japë kontrubutin e tij edhe si mjek për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Gjithashtu shumë nga familjarët dhe miqtë e tij po punojnë në shërbimin shëndetësor.

Varadkar, 41 vjeç, ka punuar si mjek në Dublin, por e la këtë profesion në 2013 për të ndjekur me kohë të plotë politikën.

Related posts:

Pas shuarjes së kryengritjes të komandantit Shaban Polluzha, Masakra e Tivarit është ndër krimet më ...
Çka është spermatozoidi?
Prindi i vajzës vet i kërkoi Mjekut që t'i bërtas asaj
Në Austri: Dyvjeçarja shqiptare mbetet e ngujuar për një orë në veturë
SONTE ASNJË RAST ME COVID-19 NË TESTIMIN E DYTË! Sot më 02.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Ja si t'a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta
Milaim Zeka: Pse nuk po e hapim një fond për punëtorët shëndetësor?
Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët
Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
Historia e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Rritet numri i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë
Kajsia ilaç për zemrën
Derisa po e 'zbusim' Albinin, po na koçitet Isa. Mule tash me zbut Isën. Duke e rrzu Alb...
Me cilin Grenell paske fol Ti? Amerika e ka bërë të qartë se Grenelli nuk e ka pa asnjë marrëveshje...
Mërgimtari nga Zvicra dhuroi donacione për Spitalin e Gjakovës
Çka është Demenca alkoolike? - Kush e shkakton Demencën alkoolike?
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
Një javë blackout shëndetësor do i mësonte këtij shteti dhe këtij populli se pse është e shenjtë blu...
Kontrasti “Clariscan” u përdor në mënyrë të gabuar, Gjikolli e lë fajtore kompaninë prodhuese
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Rinis futbolli edhe në Austri
Ventrofiksim
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
Dërgimi i Ligjit për Pagat në Kushtetuese, Policia e Kosovës paralajmëron greva
Vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Me...
Autonomi Spitalore!!!
Kanabisi mund të shkaktojë depresion dhe nxit vetëvrasje
Shkova tek mjeku për kollën dhe zbulova që vuaja nga…
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Në New York vijon mësimi online i gjuhës shqipe
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
Gripi në Kosovë ka kaluar pragun epidemik
Vital
Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi
Lajm i mirë/ 4 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 44 numri total
Vdes kryekirurgu si pasojë e virusit, mediat: mjekët që vdesin konsiderohen martirë
“U tërbua me mjekët”, Nexhmije Hoxha rrëfen momentet e fundit të Enverit: Përplasja në Bllok, amanet...
Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet
Oda e Infermierëve të Kosovës e dënon sulmin ndaj dy infermierëve!
Raka: Po futemi në dy javët vendimtare për jetët e më të dashurve tanë
Infemierët janë dora e djathtë e mjekut
Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?
Ekipit të mjekësisë i shtohen tetë mjekë të rinj
Urologët janë akoma në grevë
Reagon Ministri i Shëndetësisë në lidhje me sulmin terrorist në dy xhami të Zelandës të Re
Mjekët gjermanë protestojnë për mungesën e pajisjeve mbrojtëse
Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë
Qytetarët po i keqpërdorin prindërit për t'i sulmuar mjekët dhe infermierët
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Thirrja për rezistencë
Ditët Ndërkombëtare të Menaxhimit të Rrugëve të Frymëmarrjes
Pagat me rritje për punonjësit e shtetit – shfaqet problemi i parë
Britania kërkon Mjekë dhe Infermierë, lehtësohen procedurat
Të mbrojmë mamitë, se ato sigurojnë që gratë dhe foshnjat të jenë të shëndetshme në mes të pandemisë...
10 drogat më të rrezikshme në botë
Rruga e mjekut shqiptar, nga shtëpia e pleqve deri te doktorata në psikiatri
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Lajmi i mirë, gjatë 24 orëve të fundit shërohen 5 pacientë
Nobelisti japonez: Koronavirusi u krijua në laborator, kam punuar 4 vjet në Wuhan, punëtorët aty kan...
Dr.Izet Sadiku: Sulmi ndaj zëvendëskryeministrit Hoti është akt qyqar
Ja cilat janë disa nga udhëzimet pa kritere sipas faqes "Udhëzime pa kritere"!
Dr.Vigan Vokshi: 24 orë kujdestari dhe pagesa zero
Paralajmërojnë mjekët: Edhe Kosova mund të preket nga virusi kinez
Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër material...
Ventrofiksim i Mitrës
Dr.Leonard Bytyçi demanton shkrimet kundër Kardiokirurgjisë
Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri
Viridis
Heqja dorë nga duhanpirja gjatë pandemisë, rritë shanset për të luftuar kundër coronavirusit
Greva e Kirurgëve nuk ka të bëj aspak me politikë
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
Dr.Sotiraq Lako: Të gjithë viruset e çuditshëm fillojnë në Kinë!
Vertebrat Torakale
Shqiptarët në Zvicër kanë vetëm 16 ordinanca
Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
Ja pse duhet të flini menjëherë pas punës!
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Alarmohet Italia, 45 persona të prekur nga koronavirusi që nga mëngjesi
Një ndër masakrat e rënda, të kryera nga policia dhe ushtria serbe kundër popullatës shqiptare në pr...
Shqipëri/ Mjekë e Infermierë do marrin +1000 euro deri në fund të pandemisë
TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË
Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro
Avokati i popullit me deklaratë dalldisëse: Ligji i pagave duhet të pezullohet
Ku po gabohet me Infermierinë e sotme
A janë reale epidemitë e viruseve?
Venoz - Fjalor Mjekësor
Kur prindërit e fëmijës nuk insistojnë në injeksione dhe pranojnë trajtimin tonë
Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga
Ministrja: Do të riatdhesohen edhe ata që kanë humbur jetën
Ja në cilin vend QKMF do të punoj pandërprerë!
Cilin do t'a votoni për Kryeministër?
Nderojmë sot rënien heroike të bashkëluftëtarit Sadri Zeneli. Ai ishte ndër të parët në Ushtrinë Çli...
850 doktorë shqiptarë në Gjermani, shumica e tyre në frontin e parë
Me pikëllim mora lajmin e ndarjes nga jeta të Sefer Avdi Batushës nga Krusha e Vogël. Ai kishte humb...
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
A është alkooli i dëmshëm për bebin në barkun e nënës?
Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kapacitetet testuese në SHBA, shumë vende vuajnë mungesën e testeve

Mon Apr 6 , 2020
Në vijim të situatës së rënduar të covid-19, në SHBA po hasen vështirësi në testimin e qytetarëve teksa në shumë prej pikave të testimit mungojnë kitet dhe stafi shëndetësor. Numri i të infektuarve në SHBA ka arritur 337 mijë, ndërsa të vdekurit janë 9647. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës […]