Wed. Jun 29th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Një studim ka treguar se 45 për qind e njerëzve mbajnë parfume ose losione pas rrobave në dhomë gjumi, 39 për qind e tyre në banjë, ndërsa vetëm 16 për qind e bëjnë atë në mënyrë korrekte.

specialisti britanik i parfumeve, Johnny Weber, ka treguar se ku mund t’i ruani ato në mënyrë që të zgjasin më shumë dhe t’i mbani të freskëta – transmeton KP.

Ai sugjeron mbajtjen e parfumeve në sirtarë ose dollapë. Është e rëndësishme që ato të jenë pothuajse në të njëjtën temperaturë, në mënyrë ideale midis 15 dhe 20 gradë.parfum5

(Foto: YourScentIsYourSignature)

Dritarja, banja dhe dhoma e gjumit janë vendet më të këqija për të ruajtur parfumet, dhe gjithashtu mund t’i mbani në frigorifer, ashtu si një shishe verë e mirë ose shampanjë.

parfume2

[ad_2]

You cannot copy content of this page