Kujdesi ndaj lëkurës – këto janë pesë gjërat që nevojitet t’i bëni çdo mëngjes


Kujdesi ndaj lëkurës është një nga gjërat më të rëndësishme për një fytyrë pa rrudha dhe që shkëlqen.

Mëngjesi, ndonëse shpesh kemi pak kohë dhe jemi duke shpejtuar për punë, është koha e duhur kur nevojitet t’i kryeni disa procedura para se ta nisni ditën.

Fillimisht pastrojeni fytyrën – gjeni shamponin që i përshtatet lëkurës suaj varësisht a është e yndyrshme apo e thatë, kurse Po qe se keni akne nevojitet të konsultoheni me mjekun.

Pasi ta keni pastruar fytyrën vendosni toner e më pas kaloni tek një hap tejet i rëndësishëm që është zbutja e fytyrës. Edhe këtu gjeni kremin që më së miri i përshtatet lëkurës suaj.

Mos harroni të vendosni edhe zbutës për buzët.

Para se të dilni jashtë preferohet që të vendosni edhe krem kundër diellit në mënyrë që ta mbroni fytyrën nga rrezet ultra violet.

loading...

Related posts:

Edhe 2 infermierë në Tiranë e fitojnë betejën me Covid 19
Rregullat universale të modës (FOTO)
Shkon në 27 numri i të vdekurve me koronavirus në Shqipëri
Si të Përdorni Lëngun e Kamomilit për Flokë të Shëndetshëm Plot Shkëlqim
Një gotë ujë në mëngjes, këto janë përfitimet për shëndetin
Përfaqësuesi i OBSH-në Shqipëri flet për situatën në vend
Siguria Ushqimore – 4 Produktet Që nevojitet Të Shmangni Për Hir Të Shëndetit
Fotoesion plot dashuri i çiftit që kanë 55 vjet të martuar (FOTO)
Me kusht që keni planifikuar dasmën pas kësaj date mos e anuloni! Klosi jep lajmin e mirë
Anulimi i fluturimeve nga koronavirusi, udhëtarët mund të humbasin të drejtën e kthimit të parave
Krem Qumështi i Pjekur – Ëmbëlsira me Shije të Lehtë Fantastike
Anthony Fauci pret aprovim të shpejtë për përdorimin e Remdesivirit
Rama: Kemi fituar fazën e parë të përballjes me Covid-19
Kisha e vogël në Londër nën hetim, shet “vajin hyjnor” që “kuron” koronavirusin
“Maskat nevojitet të mbahen gjatë udhëtimeve me aeroplan”
Vezët, Të Skuqura Apo Të Ziera – Vlerat Ballë Për Ballë
Zbuloni Lojin e Kanellës Mirëbërëse për Shëndetin
Gjatë kohës së pandemisë, fëmijët po shohin më shumë pornografi
Shkencëtarët krijojnë dezinfektuesin që mbron sipërfaqet nga virusi për 90 ditë
nevojitet PASUR KUJDES ME KRAHASIMIN E SHIFRAVE TË VDEKJEVE NGA GRIPI ME ATË TË COVID-19
Cilat janë dobitë shëndetësore të agjërimit?
ANALIZA/ “Skenarët e përballimit të epidemive”- Prof. Barbullushi: Të vërtetat Universale të Covid-1...
Si ta mbani bukën të freskët për disa ditë
Pse Peshku Është Ushqimi Më I Mirë Për Shëndetin E Trurit
“Kemi një rritje mesatare të qëndrueshme”- Manastirliu: Çfarë ilaçesh përdorim në spitale. Realiteti...
Patatja e Kuqe – E Fuqishme në Vlera në Fushat e Divjakës
Qendra e Studentëve ka pranuar mbi 1 mijë persona gjatë 35 ditëve të karantinës
Anketa 2018, rreth 20% e shqiptarëve të rritur kanë së paku një sëmundje; Trendi i hipertensionit ës...
Shkencëtarët shpjegojnë se çfarë ndodh në trupin tuaj kur hani lakër Brukseli çdo ditë
Pse duhet t’i lani rrobat e reja para se t’i vishni?
Përse Janë Shtuar Ëndrrat e Frikshme Gjatë Karantinës
Rudina Magjistari mall për kohën para karantinës/ FOTO
Këshillat e psikologëve për të rregulluar një miqësi të thyer
Mish Qingji i Tiganisur Me Gjalpë Dhe Hudhra
Afro 2.5 milionë të infektuar: A do të ketë një valë të dytë të koronavirusit?
​Faktori vendimtar në ndryshimin e vdekshmërisë nga COVID-19 midis vendeve
Tetë Mënyra Natyrale Për të Ulur Yndyrnat Në Gjak
1 Maj 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Vajza e Kylie Jenner me gajret të hekurt/ VIDEO
Kostumi anti Covid-19 për ata që duan jetën e natës
Kriza nga koronavirusi, rritet në shifra ekstreme papunësia në SHBA
Mos i bëni këto gabime Me kusht që nuk doni që xhinset të ju prishen gjatë larjes
Si Të Luftoni Plogështinë e Karantinës – Kujdesi Që Ju nevojitet
Ahmeti: Prishtina është kapilari kryesor ekonomik – ndërprerja e plotë shkakton pasoja ekonomike
Ministria e Shëndetësisë: 24 raste të reja me COVID-19, shkon në 26 numri i viktimave
Edhe ngjyra e urinës mund të tregojë infeksionin me koronavirus
Çka është Gripi?
Si të Përgatisni në Shtëpi Bukën e Shëndetshme me Fara Lini
Rama: Nga dyqanet e veshjeve, mobilieve, transporti qytetas dhe taksive do të hapen pas 2-3 javësh, ...
Nju Jorku regjistron mbi 100 mijë të infektuar dhe 6 mijë viktima nga Covid-19
Pispili me Spinaq dhe Qepë të Njoma – Shije Fantastike
Kosovë/ Shënohet viktima e 9 nga COVID-19
Katër të shëruar nga koronavirusi në Veri
Të mirat shëndetësore të Acidit folik
Zbulohet mikrobi që mund të ndalojë malarien
CDC shton në listë edhe gjashtë simptoma të tjera të koronavirusit
Infeksioni i traktit urinar, si mund ta diagnostifikoni dhe trajtoni?
Mbi 2 milionë njerëz të infektuar nga coronavirusi në mbarë botën
Ministria e Shëndetësisë: 19 raste të reja brenda 24 orëve. Shkon në 494 numri i të prekurve me COVI...
COVID-19/ Mjeku i Neurokirurgjisë këshillon pacientet me kimioterapi dhe me kortizon. Ja si duhet të...
Në prag të Ramazanit, Turqia vendos masa të reja parandaluese ndaj koronavirusit
Klinika Infektive: Një person i infektuar me koronavirus është në gjendje të rëndë
610 të vdekur në 24 orët e fundit në Itali
5 shprehitë që do t’iu ndihmojë ta luftoni ankthin gjatë kësaj kohe - Gazeta Express
Çfarë Ndodh Në Organizëm Me kusht që Pini Uthull Molle Çdo Ditë
Kur Mund Të Ndihemi Plotësisht Të Sigurtë Jashtë Shtëpisë?
Fidanët E Veçantë Nga Fermeri Dibran – Sjell Në Shqipëri Dardhën Japoneze
AGK në bashkëpunim me KFOS-in sigurojnë materiale mbrojtëse për 313 gazetarë, kameraman dhe fotorepo...
Arrestohen 102 persona brenda 24 orëve – nuk respektojnë kufizimin e lëvizjes
Dy ditë pasi solli në jetë beben, vdes nga koronavirusi infermieria
KRU ‘Prishtina’ jep këshilla se si të përdoret uji gjatë kohës së pandemisë
Shkon në 290 numri i të prekurve me koronavirus në Mal të Zi
Lagështia dhe Myku, Si të Mposhtni Armiqtë e Shtëpisë
Tiramisu Shtëpie Me Çokokrem – Ëmbëlsia Më Delikate Në Një Pjatë
Ndryshimi mes alergjisë dhe coronavirusit
Ushqimet Që Ju Ndihmojnë Të Bëni Gjumë të Qetë
Koronavirus, sot hyjnë në fuqi masat e reja të qeverisë
Fryrja e Këmbëve – Lehtësimi me anë të Ushqimeve
Konfirmohet vetëm një rast i ri me koronavirus
Nga masat mbrojtëse te shkollat: Ç’nevojitet të mësojë bota nga Suedia
Me kusht që keni këto shenja, nevojitet të pini më shumë ujë
Çomlek me Patëllxhanë dhe Mish Viçi – Receta e Veçantë me Shije Speciale
Arsyeja pse njerëzit më të zgjuar mendojnë shumë
SHBA do të studiojë nivelin e infektimit të fëmijëve me COVID-19
Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon se si coronavirusi mund të përhapet nga një ...
​Dita ndërkombëtare e hipertensionit - Indeksonline.net
Del në pension Dr. Ilaz Bunjaku
Fuqitë Mjekësore të Luledeles dhe Përdorimet e Saj
Tre Lugë Vaj Ulliri në Ditë për Tensionin e Lartë, Gjakun dhe Tretjen
Këto rroba s' janë më në trend (FOTO)
Gurabije Të Shpejta – Gati në Vetëm 30 Minuta
Vendi që po habit botën – Asnjë viktimë nga koronavirusi
IKSHPK: “Festoni në distancë, virusin e kemi ende këtu”
Mit apo e vërtetë, a mund t’i lyesh flokët në mënyrë organike?
Destinacioni i preferuar i kryeqytetasve, shtohen pikat rekreative në Parkun e liqenit të Farkës (Fo...
Virusologu britanik: A do të bëhet coronavirusi grip sezonal, çfarë na nevojitet për ta kontrolluar
Ministria e Shëndetësisë deklarohet për vdekjen e 26-vjeçarit nga Gjilani
Mbërrijnë edhe 8 ton mjete mbrojtëse personale për mjekët
Kujdes! Këto persona s' nevojitet të mbajnë kurrsesi maskë
24 RASTE ME COVID-19 DHE 14 TË SHËRUAR!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

If prescribed opioids for pain, ask lots of questions: FDA

Sat May 23 , 2020
(HealthDay)—If your doctor prescribes opioid painkillers such as hydrocodone, oxycodone, codeine or morphine for you, there are a number of questions you should ask, the U.S. Food and Drug Administration advises. Opioids can be used to treat certain kinds of acute and chronic pain, but can have some serious side […]