kurohen tetë pacientë nga COVID-19 në Spitalin e Pejës, 20 pacientë të tjerë në gjendje të rëndë

loading...


Gjatë 24 orëve të fundit, në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë shëruar tetë pacientë nga COVID-19, ndërsa 20 pacientë aktivë me koronavirus janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në raportin 24-orësh gjithashtu bëhet e ditur se 112 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në këtë spital, ku 87 prej tyre janë me oksigjeno-terapi.

Gjatë një dite, në këtë spital janë kryer katër lindje dhe 208 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor. /familjajone

Related posts