Wed. Aug 10th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Pikërisht ky stil i flokëve i ka bërë aq femërore

Para kësaj, ky stil i flokëve të shkurtër u ishte dedikuar vetëm meshkujve, por tani po ndodhin ndryshime.

Frida Kahlo në autoportret ka pikturuar veten me flokë të shkurtër pasi që ishte divorcuar nga bashkëshorti.

Njëra ndër ato femra që me plot vetëbesim ka bartur flokë të shkurtër ishte edhe Audrey Hepburn.

Pikërisht ky stil i flokëve e ka bërë atë aq femërore.

1ad1b49b9894dbfaf

Prerje e shkurtër e flokëve në anën e pasme dhe anash, dhe pak më të gjatë në pjesën e përparme, është përshkrim i modelit të flokëve pixie.

Halle Berry, Rihanna, Victoria Beckham, Emma Watson mbajnë flokët e shkurtër në mënyrën më të mirë.

Është ideale për ato femra të cilat s’ dëshirojnë të shpenzojnë shumë kohë për rregullimin e flokëve të gjatë.

Do të nxjerrë në pah linjat e fytyrës suaj në mënyrën më të mirë, ndërsa varësisht nga forma ekzistojnë variante të ndryshme të stilit pixie. 

18 luciennebloch frida kahlo

[ad_2]

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

You cannot copy content of this page

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x