Lajm i mirë/ 4 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 44 numri total

Ka shkuar në 44 numri i personave që tashmë janë shëruar nga koronavirusi.

Lajmi i mirë është konfirmuar në njoftimin e sotëm të Ministrisë së Shëndetësisë rreth situatës së koronavirusit në vend.

“Kemi 4 të shëruar në 24 orët e fundit dhe deri tani kemi 44 të shëruar pas testeve të kontrollit të kryera kanë rezultuar negativë”, thuhet në njoftim.

Deri tani në vendin tonë janë shënuar 223 persona të prekur nga koronavirusi, 11 viktima dhe 44 të shëruar.

Original Article

Related posts:

Pëllumb Pipero paralajmëron skenar të frikshëm nëse qytetarët dalin nga shtëpitë
Fenomeni në Bosnjë: Mjekët po kërkojnë pushim mjekësor
Urdhri Farmacistëve Të Shqipërisë: Farmacitë të hapura gjatë fashës orare të lejuar
Përballja me stresin gjatë COVID-19
Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve
20 raste të reja me coronavirus
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Studimi i fundit: Burrat me nivel të ulët të testosteronit janë më të rrezikuar nga Covid-19!
Vaksina e turbekulozit ka rritur imunitetin e shqiptarëve ndaj Covid-19
Në këtë shtet ofrohen pushime falas për mjekët dhe infermierët e angazhuar në luftë me Covid-19
Fituesi i çmimit Nobel në mjekësi: Virusi doli në Kinë, nga laboratori ku po punonin për vaksinën e ...
Rritet sërish numri i viktimave në Itali nga koronavirusi
Dr. Lul Raka i reagon Memli Krasniqit dhe Imer Mushkolajt: Faleminderit! E zbuluat ujin e ngrohtë
Zgjerohet harta Drenasi shënon rastin e parë me COVID19
Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
Sa janë të rrezikuara gratë shtatzëna nga Covid-19?
Në SHBA testet për Covid-19 do të lejohen të bëhen edhe në shtëpi
Nobelisti japonez: Koronavirusi u krijua në laborator, kam punuar 4 vjet në Wuhan, punëtorët aty kan...
Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin
Udhëzuesi i OBSH: Si të ushqeheni gjatë karantinës, nga cilat ushqime duhet hequr dorë?
Pse fëmijët duket se mbrohen më mirë nga Covid-19 sesa të rriturit?
Çfarë është koronavirusi?
Dr.Visar Berisha: Në Malishevë s'ka pasë karantinë por kultivim të virusit, me gjasë
Ja si lindi Karantina!
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem
Studim: Njerëzit që u infektuan me koronavirus dhe u shëndetësuan do të vdesin 10 vjet më herët
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Udhëzuesi i OBSH: Si të ushqeheni gjatë karantinës, nga cilat ushqime duhet hequr dorë?

Mon Mar 30 , 2020
Duke e vlerësuar stilin e jetesës si një mjet të fortë të luftës anti Covid, Organizata Botërore Shëndetësisë (OBSH) nxori një udhëzues se si njerëzit duhet të ushqehen në ditët e karantinës. Njerëzit po nxitohen të bëjnë blerje të te tepërta në të gjithë Rajonin Evropian të OBSH-së. Blerjet e […]