loading...

Lajm i mirë për mjekët specialistë të papunë

Mjekët Mjeku
Mjekët Mjeku


Kryetarja e Komisionit për Shëndetësisë dhe Mirëqenie Sociale, Albena Reshitja në mbledhjen e sotme të komisionit ku ka raportuar Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur një lajm të mirë për punësimin e mjekëve specialistëve të papunë.

Reshitaj ka thënë se ministri Zemaj ka premtuar se këtë vit do të hapen specializimet në sektorin e Shëndetësisë, shkruan Gazeta Insajderi përcjell Gazeta Shëndeti.

“Shpresëdhënës ishte premtimi nga ministri që këtë vit do të hapen Specializimet në sektorin e Shëndetësisë si dhe hapja e konkurseve për punësimin e mjekëve e specialistëve të papunë”, ka shkruar Reshitja.

Po ashtu në këtë mbledhje të komisionit është diskutuar edhe për situatën me koronavirus në vend.

“Ishin të mirëseardhura vendimet për qytetarët dhe komisionin që kanë tē bëjnë me respektimin e masave të bazuara në Manualin për mbrojtje nga përhapja e Covid 19, masave të reja për pikat kufitare nga 20 qershori, si dhe rritja e numrit të testimeve për qytetarët e Kosovës”, ka thënë Reshitaj. /Insajderi.org

Related posts:

Si kënaqen punëtorët shëndetësor me fatkeqësitë e njëri-tjetrit?
Si e spiunojnë punëtorët shëndetësor njëri-tjetrin?
A është duke menduar ndokush për stafin mjekësor të infektuar me Sars-Cov-2 ?!
Veshje, zhveshje, e përfunduat trajnimin, ndërsa 756 numri i personelit shëndetësor të infektuar !
Inf. Enlirat Duraku: Mjeku nuk është vrasës !
Nëse nuk hapet konkursi për specializim, Kosova rrezikon të mbetet pa mjekë
Kur ortopedi dhe pacienti i tij janë njëkohësisht babai dhe i biri.
Mosha mesatare e mjekëve në Kosovë është 53, rrezikohet mbyllja e spitaleve pas gjashtë vitesh
Paraqitja e sulmit ndaj mjekëve
Në këtë shtet ofrohen pushime falas për mjekët dhe infermierët e angazhuar në luftë me Covid-19
Skandaloze: Në Klinikën Emergjente po paraqiten pacientë pa udhëzim dhe atë kohë pa kohë
Mjekët dhe infermierët po keqtrajtohen nga pacientët
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
"Burnout syndroma " dhe Mobbing-u
Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?
Mjekja shqiptare e cila jeton dhe punon në Finlandë
Studim / Mjekët dhe infermierët janë punonjësit më të rrezikuar nga dhuna
Dr.Albesa Shabani mahnit mjekët gjerman, kryen në afat rekord provimin e licencës
Historia e Mjekut që u shndërrua në një libër të suksesshëm në Itali
Kirurgu shqiptar me famë botërore
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
10 vjet burg për sulmuesit e Mjekëve
Të punosh si Mjek në Kosovë!
E vërteta e Mjekut profesionist!
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *