LAJMI I FUNDIT: Drenica prezanton trajnerin e ri, vjen nga Shqipëria

loading...


Drenica ka arritur marrëveshje me trajnerin nga Gjirokastra, Bledar Devolli.

Trajneri 42 vjeçar, do të prezentohet nesër në ambientet e KF Drenica dhe që nga nesër do fillojë punën me ekipin nga Skenderja njofton klubi, përcjell GazetaBlic.

Devolli ka qenë më parë në futbollin kosovar te skuadra e KEK-ut, ndërsa në Shqipëri ka udhëhequr skuadrat: Luftëtari, Bylis, Kamza, Kastrioti, Tomori, etj.

Ai në kohën e fundit ishte trajneri i juniorëve te Tirana dhe tek Drenica do ta zëvendësojë trajnerin Fadil Rama që u largua për mungesë të rezutlateve.

/GazetaBlic/Related posts