Lazio humb nga Sassuolo dhe i zbeh gjasat për titullin e kampionit (VIDEO)

loading...

Lazio ka pësuar humbje me rezultat 2-1, ndaj Sassuolos, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të në Serie A.

Pas kësaj humbje Lazio mbetet në vendin e dytë me 68 pikë, shatë pikë më pak se Juventusi, që luan sot ndaj Atalantas.

Pas kësaj humbje Lazio i zbeh gjasat për titullin e kampionit, pasi në rast të fitores nga Juventusi do mbetet mbrapa 10 pikë.

Luis Alberto i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 33’.

Pjesa e parë u mbyll me epërsi të lacialëve.

Sassuolo e bëri rikthimin senzacional në pjesën e dytë.

Giacomo Raspadori e barazoi rezultatin në minutën e 52’.

Golin e fitores për Sassuolon e shënoi Caputo në fundin e ndeshjes.

Pas kësaj fitoreje Sassuolo mbetet ngjitet në vendin e tetë me 46 pikë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *