Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut

Këshilli Drejtues i Sindikatës se Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës mban sot takim, për të diskutuar lidhur me situatën aktuale, nëse pagat nuk merren me Ligjin e ri të Pagave.
Siç ka bërë të ditur SBASHK do të ketë veprime sindikale duke respektuar, siç thuhet në njoftim, fuqishëm zërin e anëtarësisë të cilën përfaqësojnë.

Related posts:

Ky është sekreti i një lëkure të bukur dhe imuniteti të fortë
Thëngjilli përsëri shkaktari kryesor i ndotjes së ajrit në kryeqytet
Hithra, karrotë dhe mollë, për një mëngjes plot energji – Gazeta Koha Jone
Zvicër: 1 në 10 pacientë, të dëmtuar nga trajtimi mjekësor
Viripotent
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Të dashur qytetarë Do të kisha dashur që sot me ju së bashku të shpreh miradinë për punën që e bëjn...
Baba Qazimi nga Gjerma e Tetovës mjeku popullor, shkruanin gazetat para 100 viteve
Raporti i kinezëve: Koronavirusi është dinak, por shkatërrohet në 57 gradë
Spitalet Rajonale e mbingarkojnë QKUK-në me raste që kanë mundur të kryhen në ato Spitale
Infermieri shqiptar tregon peripecitë me të infektuarit në Itali
Ja kush ishte i pari që pohoi se lia e ujit bie vetëm një herë dhe nuk përsëritet!
Agjërimi parandalon shumë sëmundje dhe ripërtërin metabolizmin e organizmit
Çka është karma?
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!
Një 'viktimë' e përsosur. 1. Jam e sigurt se Albini më mirë ndjehet sot se dje, përse më n...
Me keqardhje mora lajmin për vdekjen e dy qytetarëve tanë, si pasojë e virusit COVID19, në orët e he...
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Haraqija: Isa Mustafa duhet të dërgohet te një mjek, po e duron shumë Kurtin
New original investigation: Subcutaneous Nitroglycerin for Radial Arterial Catheterization in Pediat...
Kushdo, herët a vonë, e ka një takim final me Doktorin dhe Perëndinë
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri
Ja sa dënohet marrja e ryshfetit!
Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19
Vezika urinare
Venerologjia
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Perëndoi periudha e komandantëve
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së
Mjeku Shkodran Zyhdi Çoba..Një jetë e tërë e lidhur me Sportin
The Royal College of Anaesthetists, Faculty of Intensive Care Medicine, Intensive Care Society &...
A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?
Jep dorëheqjen shkencëtari kryesor i BE,-së: I zhgënjyer si po menaxhohet kriza e koronavirusit
Një aeroplan me udhëtarë vjen prej Prishtina në Vjenë dhe vazhdon për në Cyrih
Koronavirusi vjen në Shqipëri! Konfirmohen dy raste, babë e bir erdhën nga Italia
Cilat sëmundje duhet të diferencohen me konstipacionin?
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
Ja sa para i shpenzon populli i Kosovës për shërim në shtetet fqinje
Asnjë pranverë, këtu e 21 vite, nuk mund ta shijojmë. Gjithandej Kosovës, për çdo ditë të këtyre mua...
Ministri gjerman i Shëndetësisë mbështet migrimin e të rinjve kosovarë në Gjermani
Në Spitalin e Ferizajt gjatë vitit 2018 u lindën mbi 15oo foshnje dhe u kryen 1161 operacione në kir...
Stop dhunës ndaj Mjekëve dhe personelit mjekësor
Si bëhet diagnistikimi i konstipacionit ose kapsllëkut?
Pse bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë?
Rreth një mijë mjekë nga Shqipëria e Kosova janë punësuar në Gjermani, tre mijë të tjerë në vende të...
Më 9 prill të vitit 2008, Kosova vendosi themelet e saj të konsolidimit si shtet, duke e funksionali...
Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!
Parandalimi dhe zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit
Fakultetet e sotme po kryhen me teste
Kush do të pësojë nga Ligji për pagat
Specialistja më e re e Endokrinologjisë
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot në takim amb...
Si duket e ku gjendet shkronja 'C' në gjuhën shqipe, çka janë gjysma dhe çereku në matemat...
A është e vërtetë që baballarët janë më të lidhur me vajzat dhe mamatë me djemtë? Psikologët përgjig...
Të afërmit e pacientëve shqiptarë
“Imami thërret për lutjet në Ramazan, me anë të Aplikacionit”
Pagat nuk iu rritën, mjekët ia mësyjnë Gjermanisë
Këto janë pagat e mjekëve në Zvicër
Mos i fryni ushqimit të fëmijëve
Ja në cilin vend QKMF do të punoj pandërprerë!
Qeveria s’pajtohet me vendimin e Avokatit të Popullit për ta çuar ligjin për pagat në Gjykatë
10 shprehitë e njerëzve të fortë mendërisht
Prof. Dr. Nexhmi Hyseni - Themelues i Kirurgjisë moderne kosovare
Dy adoleshentë krijojnë dorashkën që bën shurdhmemecët të flasin
Turqia hyn në zonën e kuqe të koronavirusit, numri i të prekurve arrin në 34 mijë
Çifti shqiptar e lidh, rrah dhe poshtëron ish të dashurin e gruas
A e dini se mënyra që i jep fund by-passit në zemër është zhvilluar nga një shkencëtar turk?
Italia në alarm nga koronavirusi: 10 qytete mbyllin shkollat, baret, thirrje banorëve të mos dalin j...
Punëtorët e shtetit mund të mbesin pa rroga
Mbi 2 mijë kërkesa të kosovarëve nga diaspora për t’u kthyer në Kosovë
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Dr.Arbër Morina: Statusi i Mjekut
Pas dërgimit në Kushtetuese të Ligjit për Pagat, SBASHK-u nuk përjashton grevat në arsim
850 doktorë shqiptarë në Gjermani, shumica e tyre në frontin e parë
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
Vezikovaginal
Poezia e një mjeku
Ja çfarë ndodh kur hamë Rukola!
Të nderuar qytetarë Të nderuar partnerë të koalicionit qeverisës Po e bëj publike adresimin që ia ka...
153 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Zvicra në Prishtinë
Nuk përjashtohet teoria e laboratorit në Wuhan? Mediat britanike: Stafi u spërkat me gjak!
Alarmante: Gjermania kërkon 13 mijë infermierë, Shqipëria mbetet pa personel
Çka është Migrena? - Neurologjia
Urologët janë akoma në grevë
Punësimi në Gjermani, procedura e re zgjat vetëm 14 ditë
Cilat janë shkaqet e migrenës?
SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese
Përse nuk duhet vlerësuar Kirurgët vetëm për nga numri i operacioneve?
Rukiqi: Vendimi për rritje të pagave ka qenë i gabuar
Jo vetëm mjekët e inxhinierët, Shqipëria po braktiset edhe nga punëtorët e ndërmarrjeve
Vezikular
Prof.Dr.Tritan Kalo:Stop dhunës ndaj bluzave të bardha dhe të gjithë personelit mjekësor
Pothuajse 100 të shëruar nga Covid-19 në Shqipëri
Gazetari i RTK-së përkrah fuqishëm grevën e Kirurgëve
Falsifikimi i dokumenteve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Në QKUK realizohet për herë të parë histerektomia laparoskopike

Wed Dec 11 , 2019
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për herë të parë me metoda minimale invazive është bërë largimi i mitrës së bashku me vezore, me metoda moderne laparaskopike. Pas operacionit, pacientja ka qëndruar vetëm dy orë në dhomën e kujdesit intensiv, derisa pritet që të lirohet për në shtëpi brenda dy […]