Luleakulli/ Bima që ndihmon organizmin të jetojë gjatë

loading...


Në latinisht, emri i luleakullit është ‘sempervivum’ dhe përkthehet ‘ jeto përgjithmonë,’ duke rrëfyer kështu vetitë e mrekullueshme të saj. Luleakulli përdoret shpesh në mjekësinë popullore për shkak të aftësive luftuese kundër inflamacionit dhe nxitëse të urinimit. Luleakulli përmban taninë, vajra esencialë, acid malik, rrëshirë, acid methanoik e të tjerë.

Shumë studime kanë konfirmuar se luleakulli përmban flavonoidë dhe . Luleakulli mund të përdoret në formën e lëngut, yndyrës dhe çajit. Në formën e çajit, kjo bimë e njohur përdoret për të trajtuar lëndimet, çarjet e lëkurës, ulçerën, hemoroidet, parazitët në zorë, acarimet e fytit apo diabetin (sëmundjen e sheqerit). Në artikullin e mëposhtëm të do të zbuloni se si të përgatisni çajin e luleakullit.

Përbërësit për trajtimin e dhembjeve
• 200 mililitra ujë të nxehtë
• 2 gjethe të luleakullit të grira hollë.

Përgatitja:
Hidhini gjethet në një çajnik dhe hidhni sipër tyre ujin e nxehtë. Lërini të qëndrojnë për 2 orë dhe më pas kullojeni lëngun. Pini çerek filxhani përpara çdo vakti 3 deri në 4 herë në ditë. Ky çaj është i dobishëm kundër diaresë, dhembjeve të barkut dhe dhembjeve të veshit. Nëse vuani nga , konsumoni çdo mëngjes një gjethe të freskët të luleakullit.

Përbërësit për kurën që pastron organizmin
• 500 gramë luleakulli
• 1kg mjaltë

e luleakullit duhet t’i copëtoni dhe t’i shtypni me dorë në një enë të thellë. Shtoni mjaltin dhe përziejini të gjithë përbërësit. Lërini të qëndrojnë në një vend të ngrohtë për 7 ditë. Më pas, konsumoni një lugë gjelle çdo mëngjes me bosh dhe hani vetëm pas dy orësh. Kjo kurë natyrale pastron organizmin nga toksinat dhe përshpejton metabolizmin.

Luleakulli kundër hemorroideve
• 300 gramë gjethe luleakulli të shtypura fort,
• 750 gramë mjaltë lulesh
• 1

Vendoseni limonin e qëruar në ujë dhe shtoni një lugë çaji me sodë . Lërini për një orë dhe më pas lajeni limonin dhe prijeni në feta. Këto të fundit së bashku me gjethet e luleakullit duhen grirë së bashku dhe më pas tuli i formuar duhet kulluar me anë të një nape. Lëngu dhe duhen përzier me një lugë druri. gjithë e krijuar duhet mbajtur në frigorifer. Çdo mëngjes përpara ngrënies duhet të konsumoni një lugë çaji. Kura duhet ndjekur me përpikmëri për një muaj e gjysëm./AgroWeb.

 

o.j/dita

Postime të ngjashme