Mafia e plehrave të Veronës zotëron 49% të Ecco Tirana, kompanisë që Erion Veliaj e promovoi në 2016-ën


loading...

Partia Demokratike me anë të ish-deputetit Enkelejd Alibeja ka publikuar një video, e cila sqaron marrëveshjen e dyshimtë të realizuar për pastrimin e plehrave nga kryeminstri Edi Rama, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe homologu i tij në Verona, Flavio Tosi.

Alibeaj shkruan se Tosi është duke u hetuar nga antimafia italiane për shkak të dyshimeve se kompaninë e tij të plehrave e ka vendosur në funksion të Ndraghetës dhe mafias në Itali

Stausi i plotë

Fakt 1

Në video shfaqen 3 persona. Edi Rama- Kryeministër i ShqipërisëErion Veliaj- Kryetar i Bashkisë së TiranësFlavio Tosi- Kryetar i Bashkisë së Veronës (2016)

Fakt 2

Flavio Tosi po hetohet nga antimafia italiane, pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetës.

Fakt 3

Edi Rama ideoi dhe Erion Veliaj realizoi krijimin e kompanisë publike Eco Tirana për pastrimin e Tiranës dhe diferencimin e mbetjeve, ku 49% të aksioneve i ka kompania veroneze e plehrave, që po hetohet nga antimafia italiane.

SPAK-u duhet të zgjohet nga gjumi toksik i plehrave! Homologët italianë janë vetëm një email larg. Afera mafioze e pastrimit të Tiranës s’ duhet të mbetet pa u ndëshkuar! Edi Rama + Erion Veliaj + Flavio Tosi + Ndragheta = Mafia e Plehrave

Prej 15 ditesh, naftetaret e Ballshit jane ne greve urie. Kerkojne punen, djersen dhe gjakun e tyre dhe buken e femijeve. Te mashtruar, te neperkembur, te tallur e te vjedhur nga babezia e Rames dhe oligarkeve hajdute te oborrit te tij, i jane drejtuar vetflijimit.Prej 22 janarit 2018, mashtruesi ne krye te qeverise, prej zyres se tij te ngrohte e plot luks premtoi plot cinizem “se heren tjeter do te shkonte ne Ballsh”, tek naftetaret, per te rivene ne pune Uzinen, dhe se ai me te tijet “ishin disponibel” per te zgjidhur hallin e naftetareve!Prej asaj dite, hajduti i Surrelit, ka vazhduar vecse te vjedhe dhe te percmoje mundin, gjakun dhe sakrificen e naftetareve! E sot, 15 dite drejt rruges se vetflijimit, as s’ denjon ti degjoje.Mesa duket “shpresa e plote” e Rames per te shkuar ne Ballsh e per ti takuar, s’ do realizohet!Por, nje gje eshte e sigurt: naftetaret, qytetaret e Ballshit, dhe te gjithe shqiptaret, do te takohen me Ramen ne 25 prill! Dita e pagimit te fatures eshte afer!

Posted by Enkelejd Alibeaj on Monday, October 12, 2020

The post Mafia e plehrave të Veronës zotëron 49% të Ecco Tirana, kompanisë që Erion Veliaj e promovoi në 2016-ën appeared first on Insajderi.

loading...