Mbi 12 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

loading...


Kosovë janë 12 mijë e tetë (12008) që janë të infektuar me COVID-19.

Shtimi i numrit të rasteve të infektimeve javëve të fundit ka bërë që të kemi po ashtu një fluks të madh të rasteve aktive.

Vetëm dje janë shënuar 720 persona të infektuar dhe 11 raste të vdekjes, shifra këto shumë më të larta se në fillim të pandemisë. /familjajone

Related posts