Mbi 13 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

loading...


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Kosovë është 40 mijë e 672 raste.

IKSHPK bën të ditur se si të dyshuar për SARS COV-2 ishin 146 mijë e 703 persona.

Që nga data 13 mars kur edhe janë shfaqur rastet e para me koronavirus në Kosovë janë regjistruar gjithsejt 1 mijë e 40 raste të vdekjes.

Sipas Institutit të shëruar deri më sot janë 25 mijë e 910 persona.

ndërsa, numri i raste aktive është 13 mijë e 722.

Njoftim nga IKSHPK:

Numri total i rasteve pozitive është 40.672 raste nga 146.703 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.040 raste të vdekjes.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 324 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 25.910 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 13.722.Related posts