Mbingarkohet Klinika Emergjente

Mbingarkohet Klinika Emergjente, 260 raste për 24 orë

Klinika Emergjente e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka qenë e mbingarkuar në 24 orët e fundit.  Sipas statistikave  të kësaj klinike, 260 pacientë kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

56 raste kanë marrë shërbime mjekësore në dhomën e reanimimit (dhoma e kujdesit të avancuar emergjent).
58 raste kanë qenë të natyrës kirurgjike, 85 raste, morën shërbime në dhomën internistike.

U ofruan 45 shërbime orotpedike, përderisa kishte 15 raste që kërkuan ndihmë mjekësore si pasojë e aksidenteve në trafik.

Related posts:

Bërvenica me mjek amë pas pesë vitesh
Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës
Koronavirusi s’kursen as mjekët: dy të shuar
Ku mund të bëhet Hemodializa, sa herë në javë bëhet dhe sa kohë zgjat?
5 minuta për tu informuar si të veproni në raste TËRMETI!!!!!
New original investigation: Subcutaneous Nitroglycerin for Radial Arterial Catheterization in Pediat...
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Ky është sekreti i një lëkure të bukur dhe imuniteti të fortë
Kirurgët konfirmojnë largimin kolektiv nga Sindikata
Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
1,000 doktorë shqiptarë nga diaspora në shërbim online për mërgimtarët
Viscerit
A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?
Mbrëmë, në mbledhjen e Qeverisë, morëm disa vendime të rëndësishme: ndalimi i pjesëshëm të qarkullim...
Shqiptari i dehur sulmon mjekët dhe policinë
Lajmërimi apo kallëzimi i rremë
132 persona zyrtarë në Kosovë janë sulmuar fizikisht, duke përfshirë edhe mjekët
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
Federata Sindikale e Shëndetësisë kërkon që në pakon emergjente të përfshihet i gjithë zinxhiri shën...
10 Fat-Burning Moves That Will Help You Lose Weight
https://www.massgeneral.org/…/new-insights-on-how-the-brain…
Koronavirus: Shfrytëzoni fondin e kompensimit për familjet në vështirësi
Simptomat dhe shenjat e gurëve në veshka
Vestibul
OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Cilin do t'a votoni për Kryeministër?
Kujdes si i trajtoni fëmijët!
Firma shqiptare „IAT“ në Austri mirëmban hekurudhën e projektuar nga Karl Gega
Ja maska “rinuese” me niseshte për fytyrë
“Avokati i Popullit e dërgoi në Kushtetuese Ligjin për paga edhe pse do t’i merrte 600 euro më shumë...
Vjedhje brenda QKMF-së në Gjakovë
Çka është Mitra?
Mësohet data kur Gjermania do t’i hapë kufijtë për shqiptarët
850 doktorë shqiptarë në Gjermani, shumica e tyre në frontin e parë
24 vite shkollim për t'u bërë Kirurg por paga më e vogël se e një pastruesi
Demenca frontotemporale
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Cilat janë aktivitetet fizike të forcimit të muskujve dhe kockave?
Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre
Ja sa dënohet falsifikimi i dokumentit zyrtar
Ambasada e Kosovës në Austri: 36 qytetarë të Kosovës janë riatdhesuar në Kosovë
E konfirmon Ministria e Financave: Pagat e muajit dhjetor dalin me rritje për sektorin publik
Good Girl Gone Bad
I ftohti polar pritet të ‘shpërthejë’ në muajin shkurt, i prekur edhe Ballkani
Ventro
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
Të jesh a të mos jesh mjek
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth mësimit në distancë, i cili fillon nesë...
Çka janë herniet abdominale dhe si duhen trajtuar?
Nëse doni të shmangni sëmundjet e zemrës filloni nga kujdesi për dhëmbët
Mediat britanike: Rëndohet gjendja e kryeministrit Johnson
Virusi vdekjeprurës/ Çfarë dihet deri më tani?
Eksperti zviceran: Koronavirusi, më pak i rrezikshëm se gripi “normal” sezonal
Shkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshme
Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Trajtimi i sëmundjeve kronike të veshkave
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave
Skandaloze: Në Mitrovicë i mituri rrah nënën e tij
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e fituar ndaj COVID-19
Fjolla Spanca:Nuk pranohen urimet!
Veçoritë e Gjakut
Familje e nderuar Beqiri, miq, dashamirë e bashkëluftëtarë të Komandant Dardanit, sot, kombi ynë ësh...
Gjendja e Mjekut në midis të karrierës
Sot është Dita Botërore e Shëndetit, që sivjet iu kushtohet infermierëve dhe mamive, për rolin kyç ...
Fluks në Spitalin e Beratit
Fatmir Limaj
Si mund ta kalojmë kufirin Zvicër-Gjermani në kohë pandemie?
Liridon Lika ka doktoruar në Shkenca politike dhe shoqërore
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë
2019: Katër mjekë të njohur e lanë QKUK-në për shkak të problemeve menaxheriale
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Mësimi në distancë për shumë fëmijë mbetet i paarritshëm në Kosovë
Çka është Fibromialgjia dhe si trajtohet?
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Dënim 750 euro për ata që ngacmojnë seksualisht vajzat në rrugë
Pagat nuk iu rritën, mjekët ia mësyjnë Gjermanisë
Këto janë pagat e mjekëve në Zvicër
Dr.Desaret Murati: inhibitorët e pompës protonike prolongojnë diagnostikimin e kancerit të lukthit
Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë
Ja sa persona në Shqipëri janë të diagnostikuar me Diabet
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
KOMUNIKATË Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, pr...
Mospërfillja e gjykatës
Në Itali, mbi 2.000 punonjës mjekësorë me koronavirus
Gonzales: Po përjetojmë një nga sfidat më të mëdha. Faleminderit atyre që po kontribuojnë në këtë lu...
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
Në Zvicër s' falet Fitër Bajrami, xhamitë s' hapin dyert për xhematin
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Gjinekologu shqiptar që bëri mrekulli me çiftin nga Kumanova!
Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit
Trump ndalon fondet për OBSH-në, e akuzon për keqmenaxhim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Pagat e punëtorëve shëndetësorë me Ligjin e ri të pagave (Infografikë)

Thu Jan 24 , 2019
Në projektligjin për paga, në bazë të koeficientit, pagat më të larta do të jenë për Mjekët Specialist, të cilët janë klasifikuar me koeficient 5. Paga e tyre nga 659 euro do të rritet në 1195 euro. Ndërsa koeficientin më të ulët e kanë kategoria e tret e infermjerëve mamive […]