Mbyllet pjesa e parë Tottenham – Manchester City, ky është rezultati

loading...


Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e duelit të orës 18:30 në Premier Ligë, Tottenham – Manchester City.

Vendasit kanë shkuar në pushim me epërsinë e një goli, të cilin e realizoi jug-koreani Son-Heung Min pas vetëm pesë minutash lojë, përcjell GazetaBlic.

Lexo edhe: Fillim i zjarrtë i derbit Tottenham – Manchester City, gol si në minutën e pestë

“Qytetarët” arritën ta barzojnë rezultatin, por që goli i Laportes u anulua, meqë njeriu që i asistoi, Jesus, kishte luajtur me dorë fillimit.

Gjithsesi, pritet një pjesë e dytë edhe më interesante, ndërsa ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual sa i përket këtij takimi dhe jo vetëm.

HT Tottenham – Manchester City 1-0

/GazetaBlic/Related posts