“Me 50 ml alkool arrestohesh, kur pi kokainë mund të drejtosh bashki e qeveri”/ “Shpërthen” mjeku i njohur

t

Mjeku Diamand Kuka ka bërë një reagim të fortë në rrjetet sociale lidhur me videon e publikuar nga ABCneës ku pretendohet se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, konsumon lëndë narkotike në një lokal.
Alla ka mohuar se ai është personi që shfaqet në video, ndërsa e ka cilësuar atë si montazh. Në anën tjetër, nuk ka një reagim zyrtar nga Rilindja apo Qeveria për denoncimin e fortë.
Lidhur me këtë ka reaguar mjeku Kuka, i cili përmes një postimi, shprehet se ndërkohë që me 50 ml pije alkool, të hiqet patenta për drejtimin e makinës, dhe arrestohesh, kur pi kokainë mund të drejtosh bashkinë, apo qeverinë, e të mbash çdo pozicion tjetër drejtues në këtë vend eksperimental dhe xhungël.
“Ndërkohe që futesh në burg kur nuk ke paguar dritat që kushtojne 5 mije lek të reja, dhe mban ndezur non stop dritat e një kulle fantazmë mbi një stadium, kur nuk ka asnjë zyre funskionale akoma brenda, e bërë nga oligarkë në tokën e shtetit, apo mund të vjedhesh me tendera e PPP miljona euro e quhesh i suksesshëm”, shkruan Kuka.


Related posts:

Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
RUBIKON: Kadri Veseli, kryetar i PDK-së - 08.04.2020 - Klan Kosova
Dr.Besnik Ibishi: Kockat tona nuk zmadhohen e as forcohen kur shtojmë peshë
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Vezikal
Virusi vdekjeprurës, ambasadori shqiptar në Kinë: Mos ejani këtu se ka shumë rrezik
Sëmundjet e zemrës dhe grupet e gjakut
Demenca Alzheimer
Shërohet nga COVID-19 një foshnje dymuajshe, pacienti më i ri në Kosovë
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Vezikocelë
Ja në cilin shtet prokurorët, gjykatësit dhe gazetarët kujdestarojnë bashkë me mjekët
Harta e vendeve që janë prekur nga koronavirusi
Çka është Teknologjia?
Dr.Çlirim Berisha: fokusohuni në luftimin e pandemisë e jo në luftimin e vendimeve të njëri-tjetrit
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
Ventrikulofiksim
Më 21 mars 2005 kombi, familja dhe të afërmit, ne bashkëluftëtarët, humbëm veprimtarin e përkushtuar...
“Jeta si Kirurg i trurit”, Petrela sjell në shqip rrëfimet e Henri Marsh
Sëmundja Huntington
Rasti i parë me AH1N1 në Durrës
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
Çka është Neuroni?
Do të hapen kufijtë, shkollat e çerdhet
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Reagon Ministri i Shëndetësisë në lidhje me sulmin terrorist në dy xhami të Zelandës të Re
Kirurgët nuk i përgjigjen grevës: Vazhdojnë punën
Dr.Taner Yusuf: Kosovë më befaso një herë për të mirë
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
Ftesë publike nga Gazeta Shëndeti për ju ndjekës/e të dashur/a
Austria: 500 milionë euro ndihmë për bizneset e gastronomisë
Is mechanical ventilation for Covid19 being overused!?
https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/85865
SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Sot me 30.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Blerta Hamolli, mjekja heroinë e Urgjencës së Spitalit Ushtarak
Në QKUK realizohet për herë të parë histerektomia laparoskopike
Mjekët: Të decentralizohen furnizimet publike
Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
Si quhet organi te peshqit i cili kushtëzon mbajtjen e trupit në thellësira të ndryshme?
Ky është kryetari i vetëm në Kosovë që realizoj 100% të premtimeve
Sot shënohet Dita Botërore e Shëndetësisë
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik
Kushtetuesja pezulloi Ligjin për Paga, çka i konvenon atyre ky vendim?
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm
Qytetarët kanë filluar të ndjejnë panikun për Coronavirusin, s’ka maska mbrojtëse
Shoqata “Nënë Tereza” në Londër shpërndan ndihma për anëtarët e diasporës
Cilat sëmundje duhet të diferencohen me konstipacionin?
IKSHPK: Rekomandime për Ethet Hemorragjike Krime Kongo
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Can This Weight-Loss Pill Really Help You Lose Weight?
5 këshilla për t'u mbrojtur nga alergjitë pranverore
Albin Kurti, nuk guxon me qenë as i dyshimtë, se lëre më 'fajtor' Rozeta Hajdari, mos ple...
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
Gastronomët shqiptarë në Austri, të lumtur për rihapjen e restoranteve
Mbi 600 mjekë janë të papunë në Kosovë – kjo po i detyron ata të ikin në BE
Kush e shkakton kancerin? Studimi: Ndikon mënyra e jetesës
Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Austriakët mund të hynë në Slloveni, por jo edhe sllovenët në Austri
Albinfo.at – Aktualiteti i Shqiptarëve në Austri
Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë
Deputeti i LDK-së i kërkon Qeverisë rritje të pagës së punëtorëve shëndetësor
Mjekja që la vendin për Gjermaninë, tregon për kushtet e punës dhe sa paguhet ajo
Në Klinikën e Syve për herë të parë kryhet operacioni për heqje të trupit të huaj me anestezion loka...
Kurz beson në hapjen e shpejtë të kufijve
Për herë të parë që nga janari, Kina s’ka asnjë vdekje prej Covid-19
Ushqimi tek personat e sëmurë nga sulmi në tru (pika në tru)
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Ja 4 arsyet pse përjetoni dhimbje gjatë seksit
Sot shënohet Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizmin. Ndonëse kjo ditë na ka gjetur në një kohë...
New original investigation: Subcutaneous Nitroglycerin for Radial Arterial Catheterization in Pediat...
Castor oil to induce labor: Risks and dangers
Arsim Gërxhaliu ironizon me mjekët kosovarë: Kështu mbrohemi nga koronavirusi, jo me maska siç bëni ...
What is this !?
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
Mesazhi i ministres Hykmete Bajrami për fillimin e mësimit në distancë. Për më shumë, ju lutemi ndiq...
Këta ishin më të dalluarit e Spitalit të Prizrenit, për vitin 2019
Outdoor Best Friend Workouts For When It Finally Starts to Get Warm
Ditë më parë në T7 kam thënë se vendimet arbitrare në fillim mund të duken simpatike e të duartrokit...
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Kuvendi ia ka heq besimin! Qeveria e shkarkuar s’ka të drejtë në iniciativa ligjore! Raportet apo o...
Shtohen foshnjat me anomali, mjekët: Shtatzënat vijnë në kontroll me paketën e cigareve
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët
3 mitet që besojnë të gjithë, mjekët japin arsyet e vërteta pse nuk mbeteni shtatzënë
Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra
Mbi 50 shqiptarë humbën betejën nga koronavirusi në SHBA
Skandaloze: Mjeku abuzoi seksualisht me fëmijët për 10 vjet
Alarmante: Në çdo të tretën ditë largohet nga një Mjek nga Kosova
‘Hello’, distancim social. Mirupafshim shtrëngim duarsh |Revista Monitor
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Operacionet ortopedike, Izraeli revolucionarizon kirurgjinë përmes inteligjencës artificiale
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Familjet e 5 foshnjeve marrin lajmin e jetës, mjekët shqiptarë kryejnë me sukses operacionet e vështira

Thu Jan 23 , 2020
Ato kishin lindur me një problem në zemër, i cili nëse nuk do të kapej në kohë, mund t’u kushtonte edhe jetën. Pesë foshnjet nuk e dinin që do të vinin në jetë me një problem shumë delikat, por falë bashkëpunimit të bluzave të bardha, ato sot gëzojnë shëndet të plotë. Ekipi […]