me anë të këtyre paralajmërimeve trupi mundohet të ju tregojë për problemet shëndetësore


Sipas
specialistëve një dëshirë e papritur për të ngrënë ushqime të caktuara, mund të
jetë tregues i problemeve më të thella sic janë mungesa e mineraleve e
vitaminave.

Një ndjenjë zvarritëse në këmbët e juaja

10 Ways Your Body May Be Telling You Something’s Wrong

Po qe se keni një
ndjenjë të cuditshme në këmbët e juaja, si një ndjesi e kruajtjes atëherë kjo
gjë mund të jetë shenjë e ‘Sindromës së Këmbëve të Lodhura’.

Ndryshim i shkrimit, humbje e nuhatjes dhe ëndrra të tensionuara

10 Ways Your Body May Be Telling You Something’s Wrong

Shumica mund
të kenë dëgjuar për Sëmundjen e Parkinsonit, por jo të gjithë i dini simptomat.
Disa prej simptomave të hershme të kësaj sëmundje janë edhe: ankthi, ndryshim i
të shkruarit etj.

Sjellje agresive

10 Ways Your Body May Be Telling You Something’s Wrong

Po qe se s’ e
keni pasur sjelljen agresive si pjesë të personalitetit tuaj, atëherë paraqitja
e herëpashershme e zemërimit mund të jetë shenjë e depresionit.

Marramendje dhe ndryshim i dëshirës seksuale

10 Ways Your Body May Be Telling You Something’s Wrong

Mjekët këtë
e lidhin me hormonet tiroide të cilat ndikojnë të keni nivel të ultë të dëshirës
seksuale si dhe shpeshherë mund të manifestohet me marramendje.

loading...

Related posts:

Si ta dalloni Në rast se është dashuri apo pëlqim?
Brazili, vatra e re e koronavirusit
Përdorimi i dezinfektuesit: A e dobëson sistemin imunitar?
Vaksinimi kundër gripit mund të na mbrojë nga Covid-19
Aktori i “Harry Poter” së shpejti baba për herë të parë
Përse COVID-19 goditi më fort vendet me të ardhura më të larta?
Si të dallojmë koronavirusin nga alergjitë e stinës?
Vaj Ulliri Dhe Aloe Vera – trajtimi Ushqyes Që Ju nevojitet Për Shëndetin
Bukë e Mbushur me Djathë dhe Hudhra e Pjekur në Furrë
12 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
Kek i Butë Me Mollë – Receta e Thjeshtë me Shije të Mrekullueshme
Koronavirusi në Shqipëri, vetëm dy raste në 24 orët e fundit
Konsumoni 2 mollë në ditë, ja përfitimet shëndetësore që do të keni
5 mjekime për dhimbje koke të shkaktuar nga sinusët - Gazeta Express
Koronavirusi/ Pëllumb Pipero: Jemi përpara “fillimit të stuhisë”
​OBSH: Mund të nevojitet një vit për të përcaktuar origjinën e saktë të Covid-19
Si Të Ushqeheni Shëndetshëm Për Trurin Dhe Zemrën
E tmerrshme – Shteti i varfër afrikan i prekur nga koronavirusi ka vetëm 4 respiratorë për 2.3 mili...
Shkencëtari izraelit krijon testin që zbulon koronavirusin për 20 sekonda
Dixhitalizimi i shkollave në Prishtinë
Vaksinat Kundër Gripi Në Kohën e Koronavirusit
Aciditeti Dhe Urthi – Shkaqet Dhe Hapat E Thjeshtë Për Qetësim
21 TË SHËRUAR DHE 39 RASTE ME KORONAVIRUS NË KOSOVË!
12 raste me koronavirus të hospitalizuar në Klinikën Infektive
108 vjeçari fiton betejën me Covid, i mbijetoi edhe Gripit Spanjoll
kurohen dy të infektuarit e fundit me COVID-19 në Kaçanik
Në 5 Vite, Pyjet Shqiptare u Pakësuan Me 1 Mijë Hektarë
Mbi 100 persona në izolim në Viti, pritet të testohen gjatë ditëve në vijim
Kosovë/ Shënohet viktima e 9 nga COVID-19
Pispili me Spinaq dhe Gjizë – Cili Është Kombinimi Perfekt
ANALIZA/ Profesori i Imunologjisë, Genc Sulçebe: Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara ...
​Këpucët e para për dy këmbët janë prodhuar para 710 vitesh
Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi
Çfarë thotë kolla për sëmundjen tuaj?
Si ta detektoni një gënjeshtar?
Tre këshilla për rigjenerimin e flokëve të holluar
Nga e hëna, ushqimoret, farmacitë dhe bankat do të jenë të hapura deri në 17:30
Klinika Infektive: 10 raste me koronavirus
Njeriu që të mat temperaturën!
Trangujt e Hidhur – Pse Ndodh dhe A Duhen Konsumuar
Kura Magjike s' Ekziston – Kujdes Me Mashtrimet Në Lidhje Me COVID-19
Përse nevojitet Të Hani Qershi Para Gjumit – Ndikimi në Organizëm
Ahmeti: Ju lutem mos dilni pa nevojë
Hasude e Pjekur – Ëmbëlsira Magjepsëse Plot Shije
Salepi Shqiptar, Bima Që Rrezikon Zhdukjen
5 Maj 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Zbulohet modeli i veshjeve të plazhit në kohë pandemie
​Kina do të përfundojë në korrik provat klinike të fazës 2 të vaksinave COVID-19
Çifti shqiptar që jetonte në SHBA, ishin të martuar për 55 vjet – por gruaja vdiq nga koronavirusi
SHBA-të vazhdojnë të kenë numrin më të lartë të të infektuarve me koronavirus, mbi 468 mijë njerëz t...
Pandemia në Brazil – Sistemi shëndetësor afër kolapsit
Mburoja për të porsalindurit që të mbrohen nga koronavirusi
Për këto arsye fëmijët s'bën të konsumojnë ushqime të shpejta
I mbijetoi gripit Spanjoll dhe 3 luftërave, 113-vjeçarja “ia hedh” edhe koronavirusit
E fundit: Izraeli zbulon antitrupin që vret coronën
Ata që vijnë nga jashtë do të qëndrojnë vetëm shtatë ditë në Qendrën e Studentëve
Lajm i keq: Rritet numri i rasteve dhe i vdekjeve në Itali
Aktivizohet Linja e ndihmës psikologjike
Ç’ndodh me trupin tonë kur heqim dorë nga buka?
Ja çka përfshin “Faza a dytë”
Andrea Bocelli, pozitiv me Covid: Tani po dhuroj plazmë për kërkime shkencore
Domate, Speca Dhe Oriz – Receta E Verës Për Gjallërimin e Organizmit
Mjeku kosovar nga Berlini: Nga nesër kthimi në normalitet vazhdon me intenzitet të shtuar
Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri
Sallata e Freskët Pranverore – Plot Vlera dhe Shije
Qumësht apo lëng portokalli, ja kë nevojitet të përdorni në mëngjes
Shënohen 130 viktima në 24 orët e fundit në Itali
Shokuese – Shkoni sa më rrallë që të jetë e mundur, ja si koronavirusi infekton njerëzit në supermar...
TETËMBËDHJETË TË SHËRUAR DHE TRE RASTE ME COVID-19!
Patëllxhanë, Domate dhe Gjizë – Fërgesa me Shije Perfekte
AGK në bashkëpunim me KFOS-in sigurojnë materiale mbrojtëse për 313 gazetarë, kameraman dhe fotorepo...
Në plazh apo pishina, ja këshillat për të patur pushime të sigurta nga Covid-19
Teze për herë të dytë, Fifi ndan lumturinë me ndjekësit/ FOTO
Qumësht apo lëng portokalli, ja kë nevojitet të përdorni në mëngjes
Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Itali
Vezë me Domate dhe Speca – Receta Perfekte për një Drekë të Lehtë
A duhet të përdorni vaj kokosi për trajtimin e akneve?
Qelizat e syve janë objektivi kryesor i koronavirusit, lotët mund të shërbejnë si përhapje e infeksi...
Ministria e Shëndetësisë: 21 raste të reja me COVID-19, në total 467 të prekur
Qofte me Patate Dhe Qepë – Të Shëndetshme e Plot Shije
Spanja nga vikendi do t’i lejojë fëmijët të dalin
Zhurmat, Rreziku Tinëzar Që i Kanoset çdo Ditë Njerëzve
Koronavirusi, dy pacientë në Infektive në gjendje të rëndë
Sa i Shëndetshëm Është Kosi Industrial? Mësoni të Vërtetat me Vlerë
Katër gra shtatzëna të dyshuara me Covid-19 në Gjinekologji
Çmimi i Miellit është Rritur me 15 Për Qind nga Pandemia Covid 19
trajtimi me Mjaltë dhe Sheqer për një Lëkurë që Shkëlqen
Petë të Mbushura me Djathë Të Pjekura në Furrë – Krokante Plot Shije
OBSH e shqetësuar për rritjen e numrit të të prekurve nga COVID-19
3 sëmundjet që shmangni duke ngrënë vakte të rregullta ushqimore
Pse Qepa na Bën të Qajmë? Zbuloni Arsyet Dhe Si Ta Parandaloni
Mungesa e cilave vitamina mund të shkaktojë humbje të kujtesës?
Shkon në 446 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri
11 RASTE ME COVID-19 DHE 2 TË SHËRUAR!
Pandemia godet qytetin e Ferizajt, vetëm sot 18 raste me koronavirus
Dezinfektohet objekti i Komunës së Drenasit dhe hapësirat publike
Spanja shpallë 10 ditë zie për personat që vdiqën nga koronavirusi
Vdekja te Sanatoriumi, Ministria e Shëndetësisë: Pacienti nuk ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19
Si ta mbani bukën të freskët për disa ditë
Facebook “emëron” Gjykatën e saj Kushtetuese, çmime Nobel, kryeministra dhe profesorë të njohur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Klinika e Onkologjisë ofroi 40 mijë shërbime mjekësore për 9 javë

Fri May 22 , 2020
Klinika e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, përkundër situatës së krijuar me Covid-19, ka vazhduar me ofrimin e shërbimeve mjekësore për pacientët me kancer. Bazuar në raportimet nga kjo klinikë, vetëm për 9 javë janë ofruar 40 mijë shërbime të ndryshme mjekësore për pacientët. Nga raporti njoftohet se […]