Fri. May 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Me cilat shtete kufizohet Italia ?

Italia kufizohet me Francën, Zvicrën, Austrinë dhe Slloveninë.

Brenda Italisë gjenden edhe dy shtete, Vatikani dhe San Marino.

 

Kryeqytet i Italisë është Roma.

You cannot copy content of this page