Me këto produkte natyrale mund ta përshpejtoni rritjen e flokëve


Ekziston një sërë mënyrash të lira dhe të volitshme për zgjidhjen e këtij problemi, kurse pjesa kryesore e tyre është para nesh – në kuzhinën tonë

Në vazhdim do t’ju tregojmë diç më tepër për produktet të cilat do të përmirësojnë dukshëm dukjen e flokëve, por edhe do të përshpejtojnë rritjen e tyre.

Lëngu i xhenxhefilit

Për ta bërë këtë lëng, nevojitet patjetër të hidhni 200 – 250 gramë xhenxhefil në enën e blenderit. Qitni 5 ml ujë dhe përzieni derisa tretja të bëhet e lëngshme. Lëngun e përftuar qiteni në rrënjë të flokëve me lëvizje të lehta rrethore.

Lëngu i patateve

Patatja është e pasur me kalcium, hekur, kalium dhe proteina, të cilat do t’ju ndihmojnë që flokët tuaja të bëhen më të forta dhe më të shëndetshme. Gjithashtu përdorimi i rregullit i këtyre artikujve do të bëjë që flokët tuaja të rriten më shpejt se më parë.

Vaji i bimëve

Përdorimi i këtij produkti ju mundëson që të nxisni qarkullim më aktiv të gjakut deri në rrënjë të flokëve, do t’u sigurojë ushqim të mirë dhe gjithashtu do të shpejtojë rritjen e flokëve. Krahas kësaj, stimulimi i folikulave të qimeve ndihmon që të forcohen dukshëm dhe të kenë dukje më të bukur.

Aloe vera

Për të provuar forcën e saj, nevojitet që në një enë të vogël të përzieni dy lugë shampon dhe një lugë xhel aloe vere. Shtrydhni fletët e bimës apo përdorni ilaçin e gatshëm nga barnatorja dhe shtoni një lugë qumësht kokosi dhe gjysmë luge të vogël grurë. Përzieni të gjithë përbërësit dhe masën e përftuar përdoreni në vend të shamponit me rastin e larjes së flokëve.

Livanda

Vaji eterik i livandës ndihmon në pengimin e humbjes së flokëve dhe përshpejton rritjen e flokëve. Falë fërkimit të përditshëm të vajit të livandës në sipërfaqen e kokës, shumica kanë arritur ta zgjidhin këtë problem.

Qumështi i kokosit

Qumështi i kokosit është i pasur me proteina, hekur, kalium dhe yndyra, prandaj përdorimi i rregullt i tij zvogëlon humbjen e flokëve dhe eliminon brishtësinë e tyre.

loading...

Related posts:

‘Pickup’-it që iu vendos motori me një mijë kuaj-fuqi – Gazeta Tribuna
E rrallë/ 23-vjeçarja kuptoi se ishte shtatzënë vetëm disa orë para lindjes
Spanja shënon zero raste koronavirusi në 24 orë, për herë të parë prej marsit
Dr. Krasniqi: Ndoshta s' jemi të gjithë heronjë, por jemi të guximshëm!
Psikologu Visar Sadiku ofron ligjërata falas për prindërit e fëmijëve të cilët vijojnë kopshtin
27 raste të reja me koronavirus
VIDEO: Fshatarët gjejnë fëmijën e porsalindur, e kishin varrosur të gjallë
Gjilani i kthehet normalitetit, kurse 27 persona me koronavirus janë në vet-izolim
Mjeku italian: Koronavirusi tani s’ka asnjë ngjashmëri me “egërsinë” e fillimit
Kaq ishte! Ed Sheeran heq dorë përfundimisht nga muzika dhe arsyeja do ju habisë të gjithëve
Kombinime inspiruese të rroba banjave me veshje
Ky është vendi që ka hapur hotelet pas izolimit
Realiteti virtual dhe operacionet në trurin e fëmijëve
Katër mënyrat për të forcuar rënien e flokëve
Mbi 1 milion raste me COVID-19 në Amerikën Latine
Meridian Express me kampanjën “Barazo Faturën” dhuron 6,048 euro.
Olive vazhdon me 50 për qind zbritje për të gjitha analizat e gjëndrave tiroide
Spitali i Mitrovicës ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët
Kanella më efekive kundër dhembjeve se sa Ibuprofeni
Uthulla e Hudhrës Kundër Peshës së Tepërt – Si Ta Përgatisni
Përse Pjepri s' Shoqërohet Me Asnjë Frut Tjetër
COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 89 raste të reja dhe 7 viktima
Ushqimet që nevojitet të Konsumoni dhe të Shmangni Në Verë
Fokaçe Me Kungulleshka – Receta Me Shijen e Mrekullueshme
Ushqimi, shkaktari kryesor i dhjamosjes së mëlçisë
Fillon puna në shërbimet ambulatore
Nivelet e Kolesterolit Ulen Në Verë Dhe Rriten Në Dimër- Kujdesi Që Ju nevojitet
Anglia ndalon me ligj që personat të bëjnë seks në shtëpi tyre me personat e familjeve tjera
Sa Shëndetshëm po Rriten Fëmijët Shqiptar – INSTAT Publikon Shifrat
Pozicioni i Trupit Gjatë Gjumit Dhe Ndikimi Tek dhimbjet
NDI po mban diskutimin virtual me temën “Mbrojtja e fëmijëve nga dhuna kibernetike”
Hipertensioni – Cilat Janë Vajrat e Duhur Për Gatim?
Klinika e Neurologjisë bëhet me dhomë për pacientë me Sklerozë Multiple
Me Sytë Nga Qielli, 3 Eklipse Në Qershor Dhe Korrik
Ahmeti uron fëmijët për ditën e tyre
Tri Vitaminat Jetike Që Duhen Për Çdo Moshë Gjatë Verës
Me receta të reja, kafe e shumë risi në Meridian Kitchen dhe Buka Bakery
6 Shifrat Që Tregojnë Shëndetin E Zemrës Suaj – Si Të Kuptoni Analizat
IZHPS sot prezanton hulumtimin “Qasja në mësimin online në kushtet e jetesës për familjet përfituese...
VIDEO: Po raportonte live mbi protestat në SHBA, e pazakontë çfarë gjë pas shpinës së gazetares shqi...
Mëngjesi i Duhur Kundër dhembjeve Të Kyçeve
Në QKMF-në e Klinës, nga sot nis puna me kapacitete të plota
Akullore Shtëpie me Kakao – E Lehtë Plot Shije të Freskët
KOMF u bën thirrje institucioneve të marrin me urgjencë masat për zbatimin e Ligjit për Mbrojtjen e ...
Supa Verore me Kungull dhe Krem Patatesh të Embla – Shije dhe Shëndet
Tatuazhet tejet të veçanta nga artistja meksikane (FOTO)
32 ditë në koma, bebja 5 muajshe i mbijeton koronës
Arsye përse nevojitet të konsumoni më shumë fruta deti
7 arsyet pse një nga këmbët tuaja mund të bëhet më e shkurtër – Gazeta Tribuna
4 ciklet alternative të gjumit që mund të shtojnë orë shtesë në javën tuaj – Gazeta Tribuna
7 minuta ushtrime të nevojshme për trupin tuaj – Gazeta Tribuna
9 mënyra për të kontrolluar fshikëzën tuaj kur s' ka tualet afër – Gazeta Tribuna
Dobësimi ndihmon te mospërmbajtja urinare
Vetëm një minut, testi që zbulon se ç'po shkon keq me shëndetin
Covid-19 në Itali, në 24 orët e fundit 75 viktima dhe 355 të infektuar
Gërhitja për jetë të gjatë
Shfuqizohen dispozitat e vendimit të Qeverisë për mbajtjen e kujdestarive nga barnatoret
Në këtë mënyrë mund ta mposhtni dëshirën për të ngrënë pa pushim
A është më mirë për qafën dhe shpinë që të flini me ose pa jastëk?
Pandemia nxitë novacionet në fushën e mjekësisë
Dy viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore
Çdo dhembje koke sinjalizon një problem shëndetësor, çfarë nevojitet të dini
​Ilaçi “Hidroksilkolina” s' po përdoret as në Kosovë, e ndaloi OBSH-ja
A është më mirë për qafën dhe shpinë që të flini me ose pa jastëk? – Gazeta Tribuna
Si ta pastroni blenderin
Kush janë “super-përhapësit” e Covid-19 që mund të rrezikojnë një valë të dytë të pandemisë
E pranon medaljen 74 vjet pasi e fitoi atë
Pse s' nevojitet të bëni masazh kur jeni i sëmurë
VIDEO: Pas 9 vitesh pauzë, NASA nis anijen kozmike në hapësirë
Vlerat shëndetësore të manave të bardha për diabetin (sëmundjen e sheqerit) (sëmundjen e sheqerit) d...
DYMBËDHJETË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19!
Efektet negative të uljes mbi kuletën tuaj
Gjithçka rreth gjëndrës tiroide
Këshilla për menaxhimin e menopauzës dhe sëmundjeve tiroide!
Pesë të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Si të përmirësoni sistemin tretës nga problemet e shkaktuara prej karantinës
Pse s' nevojitet të bëni masazh kur jeni i sëmurë – Gazeta Tribuna
Mund të hani çokollatë e të pini verë dhe prapë të jetoni gjatë
10 analizat shëndetësore që gratë mbi 40 vjeç nevojitet të kryejnë patjetër
Si Ta Bëni Frigoriferin Xixë – Këshilla Krejt Natyrale Pastrimi
Provoni Recetën e Veçantë të Zupës me Kadaif
Test personaliteti, zgjidh një prej grave të lidhura me stinët
Vezë Të Pjekura Në Furrë – Unike Për Një Mëngjes Plot Shije
Çfarë simbolizojnë gurët e çmuar në unazën e fejesës?
Mornicat në Trup – Arsyet Pse ju Ndodhin Vazhdimisht
Ujë me Sodë – Kura e Përkryer që Mbron Organizmin
Ngjyruesit Ushqimorë Me Kimikate – Lista e Dëmshme – Si Të Kontrolloni Etiketat
Superfrutat e Freskëta të Qershorit – Cilat Janë Dhe Si T’i Zgjidhni
Sa i Shëndetshëm Është Kosi Industrial? Mësoni të Vërtetat me Vlerë
A janë të zakonshme ëndrrat seksuale
Vlerat Shëndetësore të Manave të Bardha për diabetin (sëmundjen e sheqerit) (sëmundjen e sheqerit) d...
Përdorni Lulet e Thata Të Blirit Për Ankthin, Tretjen Dhe Imunitetin
Zbulimi i shkencëtarëve rusë/ Ja pse foshnjat infektohen më pak nga koronavirusi
Si Të Përkujdeseni Për Veshkat Në Stinën e Verës
Po qe se doni të ndiheni të ngopur dhe të humbni peshë ky është mëngjesi i duhur
Para apo pas dreke? Zbuloni kur nevojitet t’i hani frutat
Tavë me Patëllxhanë Role – Receta e Shpejtë dhe Plot Shije
Zbulimi i studimit gjenetik mbi coronavirusin: Virusi ka kaluar në një periudhë inkubimi
Domate, Speca Dhe Oriz – Receta E Verës Për Gjallërimin e Organizmit
Receta e Shijshme e Piteve të Tiganit me Gjalpë të Freskët

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Chicago Latinos see higher rates of COVID-19 infections

Sat May 23 , 2020
In this May 14, 2020 photo, Erendira Martinez and her daughter stand outside their home in the Little Village neighborhood of Chicago. Chicago’s Little Village neighborhood is known as the heart of Mexican culture in the city. It’s also located in the zip code area with one of the highest […]