Mediumi serb: Flamuri i Kosovës mbi të Serbisë, një fotografi që askush s’ donte ta shihte

loading...


Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo në “Grand Slamin” që u mbajtë në Budapest të Hungarisë.

Në të njëjtën garë, serbja Andrea Stojadinov fitoi medaljen e bronztë, shkruan “Zeri.info”.

Kështu që flamuri i Kosovës dhe i Serbisë ishin pranë njëri-tjetrit në podium, me antonimin e fitueses, Kosovës, nën antonimin e himnit.Related posts