Ministri Spadafora i ashpër me reagimin e tij: Ronaldo e shkeli protokollin mbrojtës për “Covid-19”

loading...


Ministri për Sportin në Itali, Vincenzo Spadafora përsërit se ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo ‘shkeli protokollin’ në COVID-19 ‘dhe ka një hetim për ta provuar atë.’

Klubi, lojtari dhe Ministri janë angazhuar në një mosmarrëveshje për një distancë të gjatë Në qoftë se CR7 duhet të ishte lejuar të largohej nga Torino për detyrë ndërkombëtare me Portugalinë kur Bianconeri duhej të ishte në një “karantinë” mbrojtëse pas rasteve të COVID, përcjell GazetaBlic.

Ronaldo më pas doli pozitiv për COVID-19 ndërsa ishte në Portugali dhe u kthye duke përdorur një avion privat.

Kthimi s’ është çështja, pasi që ishte rënë dakord me të gjitha autoritetet përkatëse, por vendimi për të lënë karantinën ishte arsye për polemikë.

“Në dalje, Ronaldo s’ e respektoi protokollin,” i tha Spadafora programit RAI Che Tempo Che Fa.

“Ka një hetim për ta provuar atë”.

Qeveria lëshoi ​​masa të reja bllokimi sot, duke përfshirë një bllok në të gjitha sportet amatore, palestrat, teatrot, kinematë dhe një urdhër për të luajtur të gjitha ndeshjet pas dyerve të mbyllura sesa me 1.000 njerëz që marrin pjesë.

“Tani për tani, ne s’ kemi ndërmend të ndalojmë futbollin profesionist, por Seria A vendosi vetë një protokoll dhe më pas s’ e respektoi atë.” deklaroi Spadafora.

/GazetaBlic/



Related posts