Mish Qengji i Pjekur në Kos – Sekretet e Recetës me Shije Fantastike


Kjo është një recetë me të mrekullueshme por kërkon durimin e amvisave që të përgatitet ashtu siç duhet.

Është një kombinim perfekt i shijes së mishit të të qengjit dhe kosit të përgatitur në një salcë të thjeshtë por plot .

Kjo është një recetë që ja vlen të gatuhet sidomos fundjavave kur amvisat kanë më shumë kohë t’i përkushtohen gatimit.

ju sjell më poshtë sekretet e kësaj unike, e cila vërtetë do t’ju përfshijë tërësisht me shijen e saj.

Përgatitja e Mishit të Pjekur të Qengjit në Kos

 1 kg qengji

 1 një lugë gjelle gjalpë

Kripë

500 gr

2-3 thelpinj hudhra

Majdanoz i freskët

Përgatitja

Si fillim, parangrohni furrën e sobës në 80 gradë celcius.

Më pas, ndani mishin në thela jo të vogla. Kriposeni mirë, vendoseni në një tepsi, shtoni aty copëzat e gjalpit dhe hidhini një gotë e gjysmë me ujë.

Futeni të piqet përreth 4-5 orë derisa mishi të zbutet plotësisht.

Gjatë procesit të pjekjes, mishin njomeni me lëngun e vet herë pas here në mënyrë që të mos thahet.

Ndërkohë, në një tas shtoni kosin, shtoni hudhrat e shtypura dhe pak kripë e .

Futini në një mikser ose rrihini me një rrahëse vezësh në mënyrë që e kosit të bëhet kremoze.

Pasi mishi të jetë , në një pjatë vendosni disa lugë nga e kremit të kosit me hudhra, spërkateni me pak nga lëngu ku është pjekur mishi dhe më pas vendosni mbi të një nga thelat e mishit të pjekur dhe spërkateni me të grirë hollë.

Shoqërohet me sallata të freskëta të stinës, perime të furrës apo në avull por edhe me turshi të ndryshme shtëpie.

Gjithashtu, mund të shoqërohet edhe me të pjekura apo të marinuar në lëng limoni e vaj ulliri.

Këtë recetë mund ta përgatisni edhe me mishin e pulës së pjekur por edhe me viçi gjithashtu./

Postime të ngjashme