Mjekët italianë kanë arritur të izolojnë koronavirusin.

Ministri italian i Shëndetësisë Roberto Sperenza deklaroi se virusi u izolua në Romë. Speranza u shpreh se zbulimi u bë në funksion të vaksinës.
“Rezultatat janë vendosur në dispozicion për shkencëtarët. Coronavirus u izolua nga mjekët e spitalit Spallanzani.”, tha ministri.
Në spitalin italian u trajtuan 23 persona me coronavirus. Pas trajtimit, rezultati i testit për pacientët doli negativ.

Related posts:

Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Në Zvicër çdo i dyti mjek i huaj është gjerman
Gjumi i pakët dhe imuniteti
Marrja apo asgjësimi i vulave zyrtare ose i shkresave zyrtare
OBSh kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar “Covid-19”
Older adults who drink tea are less likely to be depressed
Emergjenca e QKUK-së mbingarkohet nga udhëzimet pa kritere
Cilat teste diagnostike përdoren për konstipacion ose kapsllëk?
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve
Basri Shkodra, me biznes të suksesshëm në një konkurrencë të fortë në Zvicër
Sugar alters brain chemistry after only 12 days
Shqipëria moshohet me 5 muaj më 2019, plakja rëndon sistemet shëndetësore dhe skemat e pensioneve
'Austria Airlines' shtyn fluturimet e rregullta deri më 8 qershor
Në Itali, mbi 2.000 punonjës mjekësorë me koronavirus
Ventroinguinal
Why Has Medicine Become Such a Miserable Profession?
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave
Ambasada e Kosovës në Zvicër me njoftim të rëndesishëm për bashkatdhetarët
Ja sa dënohen marrëdhëniet seksuale brenda familjes
Gripi në shkollë, Mjekët: Përhapet me shpejtësi
Dëmtimi i varrezave të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian në Komunën e Rahovecit është një akt i...
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Vezikorektal
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Në New York vijon mësimi online i gjuhës shqipe
Koronavirus: Rreth 14 mijë persona të shëruar në Austri, në tretman edhe 1.262
Inf.Enlirat Duraku: Për ata që thonë :” Paguheni për këtë punë” !
Sot riatdhesohen 150 persona nga SHBA-ja në Kosovë
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Çka është Praktikanti?
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
Stop dhunës ndaj Mjekëve dhe personelit mjekësor
Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Infektiva, sot u lok...
Përsëri specializantët ankohen se nuk janë paguar
Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër material...
Sot kujtojmë me dhimbje dhjetëra martirë të cilët u vranë mizorisht 21 vite me parë në fshatin Burim...
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
Ambasada e Kosovës në Austri ua uron festën e Fitër Bajramit!
Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet
Konfirmohet, dy raste me koronavirus në Kosovë
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Gjermania dhe Zvicra kërkojnë me ngulm mjekë nga Kosova
Gjergj Kola: Bashkia e Vjenës do të nderojë “Ambasadorët e Paqes” në vjeshtë
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike GJASHTË TË SHËRUAR DHE NËNTËMBËDHJETË RASTE...
Covid 19 will go away as all exposed eventually get immune.. we just need to sacrifice with social d...
Gazetari i RTK-së përkrah fuqishëm grevën e Kirurgëve
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Heqja dorë nga duhanpirja gjatë pandemisë, rritë shanset për të luftuar kundër coronavirusit
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
Dr.Besnik Ibishi: Kockat tona nuk zmadhohen e as forcohen kur shtojmë peshë
Deklarata e Departamentit të Shtetit se nuk ka asnjë plan sekret për shkëmbim të territoreve shuan z...
Nëse doni të shmangni sëmundjet e zemrës filloni nga kujdesi për dhëmbët
A mund të përdorin arra fëmijët?
E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi
A është celulari i dëmshëm për shëndetin?
Njëzet e një vite më parë, brigada 138 e UÇK-së, nën komandën e Agim Ramadanit, nisi Betejën e Kosha...
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
Dr.Jusuf Ulaj: Mos pini barna të Serbisë
Tragjedia e heshtur që po prek fëmijët e sotëm (Prindër, lexojeni sa nuk është vonë)
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Edhe Rumanisë po i ikin mjekët
Çka është Muri qelizor? - Përkufizimi
Gjinekologu shqiptar që bëri mrekulli me çiftin nga Kumanova!
Në disa kantone të Zvicrës vijon mësimi online në gjuhën shqipe
Ganimete Ademi: Kush janë heronjët ?!
Online information about probiotics often misleading
Konflikti i interesit
400 të infektuar me koronavirus në Itali, shpallet gjendja e emergjencës
2 të vdekur nga gripi në QKUK: A po fshihet ‘gripi kinez’, Europa në panik
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Ky është sekreti i një lëkure të bukur dhe imuniteti të fortë
Dhënia e kundërligjshme e ndihmës juridike
Kulusevski mbërrin në “J Medical”, mjeku i Kombëtares shqiptare thotë fjalën e fundit
217 raste, për 24 orë në Emergjencë
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Perëndoi periudha e komandantëve
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Oda e Mjekëve e heton Basri Sejdiun për përdorim të vulave jovalide
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
Katër përfitimet kryesore të suplementeve të kolagjenit
Më 28 mars 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe, pas rrethimit të mijëra civilëve të fshatit Iz...
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
E FUNDIT / Shënohet viktima e 22 nga koronavirusi
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
Fatime Blakaj, humanistja që mundësoi shërimin 2800 fëmijëve shqiptarë në Austri
Pse bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë?
Epidemiologu suedez kundër planit të qeverisë: Shumë njerëz po vdesin
Masat praktike në parandalimin e përhapjes së virusit të gripit sezonal
Lajmërimi apo kallëzimi i rremë
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Situata me Coronavirusin duhet te menaxhohet maksimalisht nga institucionet e vendit dhe nga vet qyt...
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Simpsons parashikuan shpërthimin e koronavirusit 27 vjet më parë

Sun Feb 2 , 2020
Simpsons parashikuan shpërthimin e coronavirusit vdekjeprurës 27 vjet më parë, kanë pohuar tifozët.  Në një episod nga viti 1993 një virus i quajtur Osaka Flu përhapet pasi banorët porosisin lëngje nga Japonia. Pretendimi u shfaq në mediat sociale pasi fansat filluan të postojnë në lidhje me ngjashmëritë midis episodit të […]