Mjekja italiane: Le t’ju shërojë Ronaldo se e paguani 1 milion euro në muaj

Mjekët ‘në luftë’ me koronavirusin

loading...

Valey Cambiaghi, ka shpërthyer përmes rrjeteve sociale, duke kërkuar vëmendje e vlerësim ndaj mantelbardhëve në Itali.

Duke bërë një paralelizëm tejet domethënës mes pagës së mjekëve dhe futbollistëve, Valery shkruan: “Thuajse iu jepni një milion euro në muaj futbollistëve dhe 1mijë e 300 euro mjekëve e studiuesve shkencorë.

Tani le të kujdeset Ronaldo për ty!”. Sipas The Guardian, numri i viktima në Itali është mbi 1 mijë persona./21Media

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *