Mjeku Krasniqi demanton Ministrin e Shëndetësisë Uran IsmailiMinstri i Shëndetësisë Uran Ismaili sot përmes një deklarate tha se me ligjin e ri, pagat e Mjekëve të Kosovës janë më të lartat krahasuar me vendet e Rajonit. 
Por Mjeku Salih Krasniqi e ka demantuar menjëherë këtë pohim të Ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismaili përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook. 
Dr.Salih Krasniqi në këtë shkrim ka paraqitur vendet e rajonit dhe pagat e Specialistëve Mjekësor ku tregon se në Kosovë Specialistët vazhdojnë të marrin pagë 659 euro e 72 cent dhe jo 1195 euro.
Mjeku Krasniqi për fund shkruan se është për t’u habitur se pse nuk i krahasojnë edhe pagat e ministrave apo të politikanëve tjerë por vetëm të Mjekëve.
Për më shumë lexoni postimin e plotë të Dr.Salih Krasniqit.


Related posts:

‘Hello’, distancim social. Mirupafshim shtrëngim duarsh |Revista Monitor
Ja 100 medikamentet që trajtojnë shumicën e sëmundjeve
Ja cilat janë ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës!
A është Amerika kundër Reciprocitetit apo kundër Albin Kurtit? Se të jesh kundër Albin Kurtit ka lo...
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi
Ministri Cakaj bisedon me ministren austriake për pandeminë dhe integrimin në BE
Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?
Historia e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës
Lista e nënshkrimit të Ortopedëve dhe dokumenti zyrtar i Kolegjiumit të Ortopedisë për hyrje në grev...
Veriu sot ka nevojë për shërim, jo për 'çlirim'. I nderuari z.Kadri Veseli, Nuk dua të ar...
Visceral
QBD publikon falas online, katër fjalorë dygjuhësh për fëmijë deri në 6 vjeç
Ndërhyrja e shpejtë e mjekëve shpëton 4 të rinjtë e aksidentuar në Valbonë
Deputeti i VV’së: Mos pritni mrekulli
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Ja si t'a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta
Kur nuk e pranon injeksionin shkaku i frikës por trajtimi oral del më efektiv
Të jesh a të mos jesh mjek
Haradinaj premton përkrahje për përmirësimin e kushteve në QKMF të Deçanit
Vertigo Arteriosklerotike
Policia jep detaje rreth mjetit shpërthyes që u vendos në QKMF në Pejë
Asnjë pranverë, këtu e 21 vite, nuk mund ta shijojmë. Gjithandej Kosovës, për çdo ditë të këtyre mua...
Betejat e Luftës Çlirimtare u shënuan me emrin dhe heroizmin e Dëshmorëve të Kombit. Sot kujtojmë rë...
Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar
Sëmundjet respiratore akute
Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë
Pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008, aprovimi i Kushtetutës së Republikës së Ko...
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Të jesh apo të mos jesh i pranishëm në lindje
Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?
“Njerëzimi mund të jetë duke jetuar sipas një simulimi kompjuterik”
Sejdiu: Mjekët po largohen, t’i motivojmë që të japin kontributin në vendin e vet
Sulmohen Mjekët Specializantë në QSUT
Mesazh nga një mjek italian
Kurz beson në hapjen e shpejtë të kufijve
Infermierët po ikin çdo ditë drejt Gjermanisë
Edhe një Shqiptar bëhet Specialist në Gjermani
Si bëhet trajtimi i konstipacionit?
Vincent Sëmundja
Antenat celulare, bartëse dhe përcjellëse të rrezatimit radioaktiv “vrasës” në organizëm
Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin
Një javë blackout shëndetësor do i mësonte këtij shteti dhe këtij populli se pse është e shenjtë blu...
Rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme
King Chulalingkorn Memorial Hospital Bangkok THAILAND
Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan
Gjermania do të hapë në qershor plotësisht kufijtë me Austrinë
Ja çka bëjnë sindikatat për ligjin e pagave
Urdhri Farmacistëve Të Shqipërisë: Farmacitë të hapura gjatë fashës orare të lejuar
Mënyra efektive për të rritur fertilitetin te meshkujt
Njoftim lidhur me faljen e Fitër Bajramit në Zvicër
Çfarë përfitimi do të keni nëse keni vendosur të lini duhanin?
Ja 10 vendet me sigurimin shëndetësor më të mirë në botë
Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë
Frikësimi gjatë procedurës penale
Një ndër masakrat e rënda, të kryera nga policia dhe ushtria serbe kundër popullatës shqiptare në pr...
Dental Care for Kids: When Should Your Child Start Going to the Dentist?
Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!
Materniteti në vitet 50-të në Prishtinë
Më shqetësoi lajmi për tentim sulmi të mbrëmshëm ndaj z. Berat Buzhala. Është veprim i ulët dhe meri...
Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?
Destan Gashi, njeriu që i njeh damarët e gurit
Ja cilat janë ushqimet që shërojnë migrenën
Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
Marrëveshja Kolektive - Ligji i Punës
Fluturimet nga Prishtina në Zvicër dhe Gjermani
Ja çfarë kërkese Kirurgu Dr.Salih Krasniqi ka për mediat!
Pse në Kosovë nevojitet të promovohet motoja "Rri në shtëpi"?
Fluks nga virozat, Mjekët: Më të rrezikuarit janë të sëmurët kronikë
Qytetarët kanë filluar të ndjejnë panikun për Coronavirusin, s’ka maska mbrojtëse
Simpsons parashikuan shpërthimin e koronavirusit 27 vjet më parë
Dëmtimi i varrezave të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian në Komunën e Rahovecit është një akt i...
Qeveria do të paguajë hotelin për emigrantët që futen në Shqipëri
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Lajm i mirë nga Infektivi, edhe 15 të infektuar fitojnë betejën me COVID-19
COVID-19 is now a pandemic: What next?
5 arsye pse duhet t'a lini duhanin!
Specializantët ankohen për mospagesën e kujdestarive
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Çka është Kolesteroli?
Sot, me dhimbje e nderim të thellë, kujtojmë Izbicën, vendin ku tragjedia njerëzore mori përmasa të ...
Një në katër mjekë, ose 32.9% e mjekëve në Zvicër janë të huaj, mes tyre shqiptarë
Ligji për Sigurime Shëndetësore mbeti vetëm në letër
Trajtimi i venave të zgjeruara me Radiofrekuencë nga sot edhe në Kirurgji Vaskulare!
Çfarë të bëni kur jeni me kollë?
Rekomandimet e Institutit Kombëtar për ANP “Adem Jashari”
Mjekët amerikanë po e trajtojnë pacientin me virusin Corona përmes një roboti
Gjykata Kushtetuese pezullon Ligjin për Pagat – nuk zbatohet së paku edhe katër muaj
Kinë: Mjekët detyrohen të mbajnë pampersa pasi nuk kanë kohë të përdorin tualetin
"Qelizat burimore”, mendohet se shkaktojnë të gjitha llojet e kancerit
Pajisjet Android spiunojnë përdoruesit
Efektet çudibërëse të specit djegës
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
s' mundi ta vazhdojë pasaportën për shkak të korobës, kosovarja mund të gjobitet
Hipnoza - Sabir Krasniqi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Stop këtyre ushqimeve nëse ke probleme me veshkat

Sun Feb 10 , 2019
Shumë prej nesh vuajnë nga veshkat dhe dhimbja e tyre shpesh bëhet mjaft e sikletshme. Për t’ju ardhur në ndihmë ne ju sjellim listën e 6 ushqimeve të cilat duhet t’i shmangni për të mbrojtur veshkat. Nuk pini mjaftueshëm ujë Kur nuk pini ujë mjaftueshëm, kjo mund të jetë një […]