Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik

Edhe një arritje e madhe për Mjekësinë Shqiptare. Dr.Ekrem Dullovi është bërë anëtar i Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik me të drejta të plota.
Dr.Ekrem Dullovi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se ky sukses vjen pas një pune 20 vjeçare si Mjek dhe Mësimdhënës i Mjekësisë. Ai e ka cilësuar këtë arritje si kulmin e karrierës së tij dhe mendon se tani i duhet pushim!
Postimi i plotë i Dr.Ekrem Dullovit në profilin e tij në Facebook

Finaly:A membership of the MRCGP(international)…Anetaresimi ne kolegjin mbreteror te mjekeve Britanik me te drejta te plota…nje sukses ky pas nje pune afersisht 20 vjeqare ne karrieren time prej mjeku dhe prej mesimdhenesi mjekesie…!Ky eshte kulmi i karrieres sime…dhe mendoj se tani duhet pushiiiiiimmmm!Related posts:

Demenca vaskulare
Gjermania miraton ligjin për imigrim të punëtorëve, interesohen kosovarët
Gjeometritë e distancimit social |Revista Monitor
Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19
Dr.Istref Plakolli: Ligji për paga ishte karrem i PAN-it për të vjedhur votën e shërbyesit publik
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
Aplikimin për hyrje në Kroaci mund ta bëni edhe online
Ministria e Shëndetësisë: Pacientët me koronavirus po infektojnë mjekët, ju lutemi tregoni të vërtet...
Dr.Halil Krasniqi: A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?
Mjekët ligjërisht mund të ofrojnë shërbime vetëm si të licencuar
Stop këtyre ushqimeve nëse ke probleme me veshkat
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
Cilës klasë të kafshëve i takon salamandra(pikëlorja) e bukumirit, endemi Malit të Zi?
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
Raporti i kinezëve: Koronavirusi është dinak, por shkatërrohet në 57 gradë
Shkon në 4 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë
NJOFTIM Siç është bërë e ditur, transmetimi i video-ligjëratave për mësimin në distancë, në Radio Te...
21 vjet më përparë nisi njëra nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, beteja ...
Qeveria të shpallë alarmin SOS, rrezikohemi të mbetemi pa mjekë
OPINION : NEW YORK TIMES Life and Death in the ‘Hot Zone’ “If people saw this, they would stay home...
Sejdiu: Ligji për Paga ndal migrimin e mjekëve
Nxjerrja e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore
Mjeku shqiptar rrëfen përvojat personale nga fronti kundër virusit në Itali
A do të dalin pagat me rritje: Vjen përgjigja nga Ministria e Financave
Cilat janë shenjat dhe simptomat e menopauzës?
Ja si funksionon Organizmi
Pas shuarjes së kryengritjes të komandantit Shaban Polluzha, Masakra e Tivarit është ndër krimet më ...
SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë
Fillimi i punës - Ligji i punës
Sot, me dhimbje e nderim të thellë, kujtojmë Izbicën, vendin ku tragjedia njerëzore mori përmasa të ...
Çka është Transplanti i veshkave?
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Psikokirurgjia, të jesh kirurg pa bisturi!
SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Sefedin Fazliu
Për herë të parë nga marsi, sot zero raste me COVID-19
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Kinë: Mjekët detyrohen të mbajnë pampersa pasi nuk kanë kohë të përdorin tualetin
The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Greqi: Marrëveshje për punë sezonale, përfitojnë 10 mijë shqiptarë
Vezikofiksim
Historia e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës
Shabanhaxhaj zgjat kontratën me skuadrën nga Austria
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
Çka është Praktikanti?
Çka është Paga?
SHSKUK-ja u paguan punëtorëve shtesa për kujdestari përkundër që nuk kujdestarojnë
Kollçaku: Nëse infektohet ndonjë deputet sot, mos t’i vendoset respiratori
Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor
Pas dërgimit në Kushtetuese të Ligjit për Pagat, SBASHK-u nuk përjashton grevat në arsim
Gabimi që ka bërë Gjykata Kushtetuese në raport me Ligjin e pagave
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Në aeroportin e Vjenës, testi i shpejtë i koronavirusit kushton 190 euro
Bashkarisht të disiplinuar, ngadhënjejmë të gjithë!
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli: Boll ma, bëjeni më atë marrëveshje të koalicionit
Do të hapen kufijtë, shkollat e çerdhet
Vertebrat Torakale
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
Grevë
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
Vazhdon gjendja alarmante në QKUK duke u anuluar 200 operacione në ditë
Verte
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
Situata me Coronavirusin duhet te menaxhohet maksimalisht nga institucionet e vendit dhe nga vet qyt...
5 këshilla për t'u mbrojtur nga alergjitë pranverore
Përsëri specializantët ankohen se nuk janë paguar
Diaspora shqiptare shembjen e Teatrit Kombëtar e sheh si akt të pahijshëm, kërkon të drejtën e votës
Vampirizmi energjetik
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Sukseset e një doktori shqiptar: Astma, shkaktarët, simptomat dhe trajtimi i sëmundjes!
Apeli i infermieres në Itali: Qëndroni në shtëpi. Bëjeni për ne dhe për veten tuaj!
Në Spitalin e Prizrenit, përurorhen pajisje në vlerë 300 mijë euro
Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë
Sulmohen Mjekët Specializantë në QSUT
Virusi vdekjeprurës, ambasadori shqiptar në Kinë: Mos ejani këtu se ka shumë rrezik
Vezikular
Të martën riatdhesohen 150 shtetas kosovarë nga Suedia, Finlanda e Norvegjia
How long does it stay in your system?
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Çka është Shëndeti?
Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK
Greva e Kirurgëve vazhdon
A mund të përdorin arra fëmijët?
Harxhohen vaksinat kundër gripit, qytetarët i blejnë ato me çmim 12.5 euro
Vdes kryekirurgu si pasojë e virusit, mediat: mjekët që vdesin konsiderohen martirë
OBSH: 3 fakte për COVID-19 që duhet t’i dini
Njoftim prej Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani
Answering the top 5 questions about catnip
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
Vipera
PESË PACIENT TË SHËRUAR NGA COVID-19! Sot me 31.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
Falsifikimi i dokumenteve
Ja Mjekët e cilit Spital po protestojnë!
Disa nga arsyet që të shtyjnë drejt duhanit dhe alkoolit
Dita e Tokës feston 50-vjetorin |Revista Monitor
Mjeku infektolog Valbon Krasniqi tregon më shumë rreth Koronavirusit
Injorohen nga krerët e shtetit, sindikalistët thonë se do të presin veç deri nesër
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientit

Mon Jan 28 , 2019
Besnik Tahiri koordinatori nacional për reforma shtetërore në Qeverinë Haradinaj i caktuar për caktimin e koeficientit nuk i ka sqaruar aspak kriteret me të cilat është bazuar në përcaktimin e koeficientit. Besnik Tahiri i cili ka koeficientin 8 gjatë emisionit Zona e Debatit në Klan Kosova nuk arriti të sqarojë […]
Besnik Tahiri