Mos e pini asnjëherë kafen me sheqer, ja pse?

loading...


A e dini se kafeja me sheqer mund të jetë shumë e dëmshme
për shëndetin tuaj?

Kafja është bërë një zakon i secilit dhe njerëzit i pinë
ato për tu këndellur gjatë ditës dhe për të kthyer energjinë.

Ne të gjithë e dimë se sheqeri është me të vërtetë i
dëmshëm. Por tani,kur ta lexoni këtë lajm, do ta shmangni totalisht sheqerin.
Sipas shkencëtarëve duke ëmbëlsuar pijet me sheqer, në veçanti kafenë, ne
rrezikojmë të vdesim para kohe.

Në një studim të fundit, u zbulua se njerëzit që
konsumojnë më shumë se 680 gram pije me sheqer çdo ditë, dyfishojnë shansin për
të vdekur  nga problemet e zemrës në
krahasim me ata që konsumojnë më pak se 30 gramë në ditë.

Sipas këtij studimi, rreziku i vdekjes s’ lidhet me
marrjen e ushqimeve me sheqer, por për mënyrën se si pije të sheqerit
përpunohen dhe treten nga trupat tanë.

Jean Wales, një nga njerëzit përgjegjës për studimin,
pijet me sheqer, mund të jenë të rrezikshme.

Me fjalë të tjera, s’ ka proteina apo yndyra për të
neutralizuar efektet e këtij kombinimi në trupin tonë.

Sipas Welsh, ky kombinim mund të rezultojë në disa
sëmundje, si problemet e zemrës, ataku kardiak, diabeti (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit) dhe obeziteti.

Sheqeri mund të stimulojë tumoret kanceroze duke i
ndihmuar ata të rriten më shpejt dhe në një mënyrë më agresive.

Nevojiten më shumë studime për të kuptuar Vetëm po të këto
reaksione të kancerit në kafshë punojnë në të njëjtën mënyrë në trupin e
njeriut.

Pra, në vend që të shtoni sheqer në kafen tuaj, shtoni
pluhur kanellë, lëng limoni ose mjaltë.

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *