Wed. Jun 29th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Kemi lajme të mira për ju që preferoni alkoolin e çokollatën

s’ ka ushqime të këqija apo ushqime të mira, por ka vetëm ushqime të cilat nevojitet t’i hani shpesh dhe ushqime të cilat nevojitet t’i kufizoni.

Dr. Merlin Thomas është përpjekur ta dëshmojë këtë, ku i ka eksploruar të mirat dhe të këqijat e disa nga ushqimeve dhe pijeve më të preferuara të njerëzve, e të cilat kanë reputacion të keq – si çokollata, transmeton Telegrafi.

“Çokollata gjithmonë është e mirë për ne. Çokollata ka përbërës të cilët janë të shëndetshëm për trupin tonë, dhe kur hamë çokollatë, ne jemi më të lumtur. Por s’ bën ta teprojmë”, ka thënë ai.

Sa i përket alkoolit, varet se sa shumë pini dhe me çka e përzieni.

Konsumimi i sasive të mëdha të alkoolit është vrasës i vërtetë, por Po qe se e konsumoni në sasi të limituara – veçanërisht verën – edhe mund të jetë i shëndetshëm.  /Telegrafi/

The post Mund të hani çokollatë e të pini verë dhe prapë të jetoni gjatë appeared first on Telegrafi.

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page