Wed. Oct 5th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Ndikimi i reumatizmës tek kyçet e këmbës

Reumatizma mund të prekë kyçet në të njëjtën mënyrë siç ndodh me gjymtyrët. Në fillim sëmundja nis tek kockat e gishtërinjve të këmbës dhe më pas shpërndahet tek kyçet.

Zonat më të prekura të këmbëve dhe kyçeve janë pjesa e thembrës, shputës, pjesa e sipërme dhe gishtat. Një person që preket nga reumatizma tek kyçet, vuan edhe nga lodhja, temperatura e ulët, dobësim të muskujve dhe rënie në peshë.

Me avancimin e sëmundjes, dhimbjet bëhen më të forta gjatë ecjes ose qëndrimit në këmbë. Këmba bëhet shënjestër e lehtë e nodulave, nyjeve kockore, kallove e problemeve të tjera.

Nëse keni shqetësime të tilla drejtohuni tek Tremed Clinic për trajtimin e këtyre problemeve me reumatizëm nga mjekët tanë specialistë të fushës.

Tremed Clinic, vendi ku ju jeni preokupimi ynë!
🔸 Rr. Muharrem Fejza, Royal II, Nr. 10 (Rrethi tek Eulex-i), Prishtinë
☎️ +383 48 868 333 (Viber/WhatsApp)
📨 tremedclinic@gmail.com

Dr.Besim Bytyçi

You cannot copy content of this page