Në QKUK dhe 7 spitale po trajtohen 270 pacientë me COVID-19 – dy persona në gjendje kritike


QKUK dhe 7 spitalet e përgjithshme po trajtohen 270 pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor
dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se bauar në raportet24 orëshe
nga klinikat e QKUK-së, por edhe 7 spitalet e përgjithshme, janë duke u
trajtuar 270 pacientë me Covid-19pozitiv.

Në klinikat e
QKUK-së, ka 186 pacientë, prej tyre në Infektive 107 raste, nga to 55 me
oksigjenoterapi dhe 2 raste në mjekimin intensiv me gjendje të rënduar.

Në mjekësi sportive janë 15 pacientë, prej tyre 2 të intubuar, në Klinikën
ePulomologjisë 34 rastë të konfirmuara me Covid-19, që të gjitha me
oksigjenoterapi.

NëSpitalin e Prizrenit po trajtohen 22raste të konfirkuar me Covid-19, në
Gjakovë, 19, në Pejë 29 raste në Ferizaj 5raste, në Gjilan 5 raste, në Spitalin
e Mitrovicës 3 raste dhe në Vushtrri 1 rast.

Related posts:

135 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri
A nevojitet të shqetësoheni kur fëmijët 1-3 vjeçar përdorin teknologji të mençur
409 pacientë me Covid-19 janë në oksigjenoterapi
7 gjërat që s' nevojitet t’i vishni asnjëherë në një ambient pune gjatë verës!
Bie numri i të infektuarve me Covid-19, sot 181 raste pozitive
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 7 Gusht 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Mënyra më e Shijshme e Përgatitjes së Tavës me Pulë dhe Oriz
3 raste të reja me koronavirus në Rahovec
Universiteti Imperial në Londër zgjeron testimin e vaksinës kundër COVID-19
Si Të Mbillni Dhe Rrisni Kamomilin Shërues Në Shtëpi
3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit
Hipertiroidizmi – Si Ta Dalloni Dhe Cilat Janë Ushqimet e Duhura
Gjermani, rritje e rasteve me koronavirus/ Në fokus të kthyerit nga Kosova
Si Të Përgatisni me Shije Byrekun me Kungull Stine
Michelle Obama ndan eksperiencën: Po luftoj me depresionin
Çfarë Ndodh Në Organizëm Po qe se Hani Një Thelpi Hudhër Në Darkë
Cila Është Lidhja Mes Tiroides Dhe Kolesterolit
Ftohja e zakonshme mund të ofrojë imunitet nga Covid-19
VIDEO: “Me blutë apo me të kuqtë je ti vëlla?”, Tahiri batuta me ish-kryebashkiakun e Vlorës nga pus...
Shenjat Që Tregojnë Se Veza Është e Prishur
STUDIMI: Disa njerëz kanë imunitet të natyrshëm ndaj Covid-19, ftohja e zakonshme e përgatit trupin
Petullat e Ëmbla të Shtëpisë me Arra – Plot Aromë dhe Shije
Ramiz Lladrovci i infektuar me COVID19 shtrihet në spital
Përse Ju Humbasin Gjithnjë Sendet? Si të Shpëtoni nga Stresi dhe Harresa
COVID-19 mund t’i dëmtojë disa prej qelizave kryesore të imunitetit, thotë studimi i ri
Receta E Patëllxhanëve Të Mbushur Me Domate dhe Speca
Vaksina Kundër Gripit – Ta Bëj, apo Mos ta Bëj?
Përse Është Kaq E Vështirë Të Lësh Duhanin? – Si të Thoni Jo
1147 raste të reja me COVID-19 në Gjermani
A Duhen Ndaluar Reklamat e Patatinave në Televizion? -Efekti tek Fëmijët
A po e shkakton COVID-19 shfaqjen e diabetit (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit) të tipit 1 ...
FOTO: Ndezi dhjetëra qirinj për t’i propozuar të dashurës së huaj, shqiptari i vë flakën banesës
Për njerëz që s' kanë kohë por duan të ushqehen shëndetshëm; kjo është zgjidhja!
Trump rrit tensionet me Pekinin, firmos urdhrin ekzekutiv për ndalimin e “TikTok” në SHBA
​Covid-19 mund të përhapet më lehtë sesa mendohej në shkolla
Ky model i maskave s' po ofron mbrojtje ndaj Covid-19
6 Gusht 2020/ Informacion i përditësuar përkoronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Studimi mbështet teorinë se disa njerëz kanë imunitet të natyrshëm ndaj COVID-19
Bill Gates optimist, tregon kur do të përfundojë pandemia
Mrekulli e vërtetë – Gruaja shqiptare lind 5 fëmijë pas 10 vitesh martesë
Mali i Zi me vendim të ri për hyrjet e qytetarëve të vendeve tjera
Lipjani merr vendim për mbylljen e shesheve, bizneseve dhe parqeve pas orës 18:00
Në Prishtinë 1.536 raste aktive me Covid-19, kryetari Shpend Ahmeti thotë se situata është shqetësue...
Italia do të dërgojë një ekip ushtarak-mjekësor në Kosovë për të ndihmuar në lutfën kundër COVID-19
Zbulohet pika e dobët e koronavirusit, bllokon ripordhimin e tij
Komunikimi i perditshem per COVID-19, 6 Gusht 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Në 6 muajt e parë të vitit 2019 vdiqën qindra persona më shumë se sivjet në pandemi
6 viktima dhe 127 raste të reja me Covid-19
Shala flet për gjendjen e tij pasi doli pozitiv për Covid-19
Vala e dytë po vjen/ Rriten infektimet në Evropë
Dr. Visar Zekaj – “Lufta ime me COVID – 19” (VIDEO)
Tragjike: 16 të vdekur nga COVID-19 vetëm brenda 24 orëve
196 raste të reja me COVID-19
Zemaj nga Ferizaj: Po angazhohemi që çdo spital t’i ketë kapacitetet teknike dhe humane
Shqipëri, 130 raste të reja me COVID-19 dhe 4 të vdekur
Virusi Corona: Çfarë nevojitet të dini për analizat e kontrollit?
Mbroni Shëndetin me Lëngun e Gjetheve të Manave
VIDEO: Të gjithë duke vrapuar për të shpëtuar, shikoni çfarë ndodh në momentin e shpërthimit në Bejr...
Bëjeni Vetë. Si të Mbillni Xhenxhefil në Shtëpi – Ndiqeni Këtu
Labinot Tahiri: Doni ta ndërtoni spitalin për COVID-19, kurse qytetarët vdesin nga kanceri
“Po përhap informacion të rremë për Covid”, Facebook për herë të parë i fshin postimin Presidentit T...
Nishanet e Bardhë – Përse Shfaqen Dhe Si T’i Eliminoni
Përse Rekomandohet Lëngu I Kompostos Së Kumbullës Në Mbrëmje
Shërbim stomatologjik edhe në QMF Lumadh
Kjo video virale tregon saktësisht se si maskat ndihmojnë në parandalimin e përhapjes së COVID-19
5 Gusht 2020/ Informacion i përditësuar përkoronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Vlerat Mahnitëse të Kumbullave të Zeza të Veriut – Pse Konsiderohen Thesare Të Tokave Shqiptare
Protestojnë stafi shëndetësor i Spitalit të Vushtrrisë
Shëtitja në Natyrë – Efektet në Trurin e Njeriut
A Jeni Më Të Ndjeshëm Ndaj Alkoolit Me Kalimin E Moshës?
Pejë, 61 pacientë me COVID-19, 12 në gjendje të rëndë
Ftohja e zakonshme mund të forcojë imunitetin kundër coronavirusit
Një Produkt Shumë i Preferuar – Por Plot Me Kimikate
Mposhti Covid-19, aktori i humorit tregon se vuan nga gjykimet e njerëzve: Më rrinë larg mua dhe fam...
Terapia e Rërës Kundër Reumatizmës – Çfarë nevojitet Të Dini
Katër Shenjat Që Jep Trupi Kur Keni Probleme Me Zemrën
Sa e trasmetojnë fëmijët COVID-19 dhe si është përvoja në vendet ku s' është ndaluar mësimi?
FOTO / U shfaq i zhveshur në natyrë me avokaten e Haradinajt, reagon gazetari: Unë isha i çmenduri!
FOTO: “Si një flluskë sapuni”, studiuesit gjermanë zbulojnë pamjet e reja, ja si duket koronavirusi
Dr. Beqa: “Parandalimi është i mundshëm kur je këmbëngulës në zbatimin e rregullave”
Ministri i Arsimit: Në qoftë se vazhdohet me këtë ritëm të të infektuarve, do të vazhdohet me mësimi...
Vdes nga koronavirusi zyrtari komunal i Shtimes
Trajtime për humbjen e shqisës së nuhatjes
Kaq kohë mjafton për tu infektuar me koronavirus nga ambientet e mbyllura
Dy vëllezër vdesin për herët a vonë nga Covid-19 në Pejë
Qendra Kombëtare e Kosovës për Transfuzionin e Gjakut thirrje për dhurim të gjakut nga njerëzit shën...
COVID-19 gjashtë herë më vdekjeprurës sesa gripi sezonal
VIDEO: Ishte në intervistë live, shikoni momentin kur shpërthimi në Bejrut hedh përtokë gazetaren e ...
4 Gusht 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusinCOVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 5 Gusht 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Domatja Qershi E Malësisë së Madhe – Si Ta Mbillni Në Shtëpitë Tuaja
15 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë
Bukë me Kollomboqe – Shija e Vjetër e Traditës Në Tryezat Tuaja
218 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Sallata me Pjepër – Shija e Veçantë e Verës
Vetëm brenda herët a vonë në Prishtinë janë 70 persona me COVID-19
Shmangni plazhin, mjeku shqiptar jep urgjent alarmin
“Trupat e pacientëve të vdekur në QKUK nga Covid 19 mbesin në dhomë edhe nga 17 orë”
8 gjërat që ju ndihmojnë të bini nga pesha
Mjekja shqiptare bën thirrje: Po rritet fluksi i pacientëve me Covid-19 në spital, mos u grumbulloni...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mjeku shqiptar i infektuar me Covid-19 tregon për ditët e kaluar në spital: Jeta dhe vdekja e kishin kufirin më të hollë se fija e perit

Wed Jul 8 , 2020
Shefki Meta është një ndër mjekët e prekur nga koronavirusi. Meta ka përshkruar me detaje ditët që kaloi në spitalin Infektiv. Ai tha se gjendja e tij u përkeqësua dhe kërkoi që të shtrohej në spital për të marrë tretman. Sipas rrëfimit të tij ditët në Spitalin Infektiv mjeku i […]
“81% PO”, në pyetjen nëse duhet të licencohen laboratorë private për testimin e COVID-19