Në Shqipëri shënohen 4 viktima dhe 707 raste të reja me COVID-19


Gjatë 24 orëve të fundit në janë konfirmuar 707 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 3307 testime të kryera, ka bërë të ditur sot dhe Mbrojtjes Sociale.

Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në – 267, pasuar nga Durrësi me 53, Elbasani 34, 30, 22 raste, etj.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 439 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 38.860 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në katër spitalet COVID, po trajtohen 268 pacientë, 29 në terapi intensive nga të cilët katër pacientë janë të intubuar.

Fatkeqësisht me gjithë përpjekjet e mjekëve 4 qytetarë s’ e kanë fituar betejën me COVID19: 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetare nga Lushnja, 1 qytetar nga Fieri, të moshave 76-89 vjeç.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në janë regjistruar 65,334 raste pozitive, prej tyre 38,860 janë shëruar, 25,218 janë , ndërsa betejën me sëmundjen infektuese e kanë humbur 1256 persona.

Postime të ngjashme