Nenonatologjia furnizohet me 13 inkubatorë dhe dhe 5 infratavolina

Nenonatologjia furnizohet me 13 inkubatorë dhe  dhe 5 infratavolina

Nenonatologjia furnizohet me 13 inkubatorë dhe  dhe 5 infratavolina

Në Neonatologji kanë arritur inkubatorë të rinj, sipas kërkesës së klinikës, e bazuar në nevojën për aparaturë shtesë, në mënyrë që të ofrohen shërbime të mjaftushme dhe më cilësore për fëmijët e lindur para kohe.

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka blerë 13 sosh, njëri prej tyre inkubator transportues dhe 5 infratavolina.

Furnizimi i Qendrës Klinike Universitare dhe spitaleve të përgjithshme me aparaturë të re, është parë si nevojë e domosdoshme nga menaxhmenti i SHSKUK-së, për ta përmirësuar gjendjen në ofrimin e shërbimeve dhe përmirësimit të kushteve të punës për profesionistët shëndetësorë.

Related posts:

Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me ...
Disa faktorë që ndikojnë në masë të caktuar në rritjen e tensionit arterial
Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave
Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat
Sëmundja Huntington
Dry mouth at night: Causes and treatments
Shkon në katër numri i viktimave nga koronavirusi
80% e Mjekëve të anketuar janë gati të....
Shkova tek mjeku për kollën dhe zbulova që vuaja nga…
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
A është historia e shëndetit familjar faktor rreziku për leukemi? A trashëgohet Leukemia?
Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Ftesë publike nga Gazeta Shëndeti për ju ndjekës/e të dashur/a
Studiuesja kineze në Fakultetin e Shkencave, tregon të vërtetën e trishtë për Coronavirusin
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
14 Things Only People Who Work in the Medical Field Will Understand
Video: Sakrifica mbinjerëzore e Kirurgut gjatë luftës
Në rast të një vale të dytë, të prekurit nga koronavirusi shërohen më shpejt
Dhjetë javë për të shtypur kurbën
Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari
Mospërfillja e gjykatës
Kërkesa të shumta për shërim jashtë vendit
Mbi 600 mjekë janë të papunë në Kosovë – kjo po i detyron ata të ikin në BE
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Të nderuar qytetarë Të nderuar partnerë të koalicionit qeverisës Po e bëj publike adresimin që ia ka...
Sot kujtojmë martirët e vrarë mizorisht nga kriminelët serbë para 21 viteve në fshatin Beleg të Deça...
Hungaria hap kufirin me Austrinë
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Amanit, arsimtar, prindër, kujdes!
Dëshiroj të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, për hum...
Udhëtim nga divani në 7 plazhe të mrekullueshme në botë |Revista Monitor
Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune
Punëdhënësi mund të dënohet deri në 35.000 euro për shkelje ndaj punëtorit
Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Ja sa mjekë kanë kërkuar të largohen nga Maqedonia brenda vitit 2019
Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë pas vendimit të Kushtetueses
Ikja e mjekëve vazhdon: mbi 150 në këtë vit
Pacientja e falenderon publikisht Kirurgun Dr.Enver Fekaj
Vdekja e 3 vjeçarit në Lezhë, gjykata dënon mjekun e akuzuar për neglizhencë
"Mu shterrshin sytë nëse pushoj Lirinë tënde me ëndërrue Mallkue qoftë gjaku im Po qe se m’vras...
Liria e organizimit sindikal - Ligji i Punës
Neurokirurgu propozon që Mjekët të zgjedhin "O Spitalin Privat, O Spitalin Publik"
Etiologjia dhe patofiziologjia e konstipacionit ose kapsllëkut
Britania kërkon Mjekë dhe Infermierë, lehtësohen procedurat
Gjeniu shqiptar nga Tirana ka goditur botën e kardiologjisë
Specializantët ankohen për mospagesën e kujdestarive
Shkon në 361 numri i të infektuarve me Covid-19
NATO po shënon plot 71 vjet në mbrojtje të demokracisë, lirisë, paqes dhe sigurisë në Europë dhe Ame...
Çfarë është vetkontrolli i gjirit?
Do me thënë, vendimi i qeverisë për kufizim të lëvizjes është shkelje e Kushtetutës, por ama shkelje...
Mjeku Ilir Allkja denoncon: Mjekët e familjes prej vitesh në shërbim të konçesionit të Check-Up
Gastronomet mbushin sheshin e Vjenës me karrige të zbrazëta
Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
21 vjet më parë, ne e kishim një armik dhe një rrezik të vetëm, por të bashkuar ne e arritëm lirinë....
Ja në cilin shtet prokurorët, gjykatësit dhe gazetarët kujdestarojnë bashkë me mjekët
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Çka është Dializa peritoneale?
71 vjet më parë ka hyrë në fuqi Traktati i Atlantikut Verior, baza legale e themelimit të NATO-s. Që...
Dr.Gëzim Berisha: Kur është shqetësuese një DHIMBJE E GJOKSIT⁉️
Kosovari si polic i rremë, ia merr plakës zvicerane 15.000 franga “për t`ia ruajtur”
Frikësimi gjatë procedurës penale
Ja sa do të jenë pagat e mjekëve dhe infermierëve në Zvicër gjatë koronavirusit
Avokati i Popullit ende s’ka vendosur rreth Ligjit për Paga, pranon edhe tri ankesa
Specialistja më e re e Endokrinologjisë
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Mentor Llugaliu: Për 20 vjet jemi qeverisë nga llojlloj hajni e krimineli
Çka është Shkencëtari?
Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Çfarë kuptojmë me aktivitet fizik të moderuar dhe vigoroz?
Shkon në 4 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë
Mjekët apel prindërve: Mbani fëmijët larg telefonit!
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Të dashur qytetarë të komunitetit Rom, Më lejoni t'ju uroj e përgëzoj për Ditën Ndërkombëtare t...
Mjeku nga Kosova merr mirënjohje nga Gjenerali i NATO-së
Virusi i mistershëm kinez edhe në SHBA – konfirmohet rasti i 3-të
A janë reale epidemitë e viruseve?
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
Firma shqiptare „IAT“ në Austri mirëmban hekurudhën e projektuar nga Karl Gega
https://www.medscape.com/viewarticle/928605…
Ves
Grevë
Vestibular
Në Zvicër çdo i dyti mjek i huaj është gjerman
Koronavirus: Shfrytëzoni fondin e kompensimit për familjet në vështirësi
Raka: Po futemi në dy javët vendimtare për jetët e më të dashurve tanë
Ja pse qajnë bebet
Stop këtyre ushqimeve nëse ke probleme me veshkat
E përjetojmë me shqetësim gjendjen shëndetësore të mikut tanë, Kryeministrit të Mbretërisë së Bashku...
Mjeku shqiptar rrëfen përvojat personale nga fronti kundër virusit në Itali
Ventrikular
Infeksioni
Ja cila vitaminë e ndalon dhimbjen e shpinës!
Deri në 1500 euro rriten rrogat për mjekët specialistë në Maqedoni, ja kur fillon pagesa
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave
Rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj

Fri Nov 22 , 2019
Vendosen shenjat orientuese në hapësirat e QKUK-së Të gjithë vizitorët, që kishin probleme për t’u orientuar në Qendrën Klinike Universitare, tash e tutje do ta kenë më të lehtë, ngase në rrugët kryesore të saj janë vendosur shenjat për secilën klinikë dhe institucion brenda oborrit të QKUK-së. Më herët, pacientët […]