© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
mjeket

Artur Xhumari, shef i shërbimit të neurokirurgjisë në QSUT, është shprehur se pacientët shqiptarë kanë më shumë besim te mjekët e huaj.

Në një intervistë për “Good morning Albanians” në “Euronews Albania” ai tha se ka njëfarë mosbesimi të përgjithshëm.

“Komplikohet puna nëse unë i them pacientit je për t’u operuar dhe komshiu i thotë, dëgjo se nuk është gjë kjo punë, dhe beson më shumë komshiun sepse thotë normal pse të operohem,” u shpreh mjeku./CNA.al

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.