prej 1 maj “Wizz Air” planifikon të rifillojë fluturimet prej Vjena

loading...

Kompania ajrore hungareze e njohur për çmimet e ulta “Wizz Air” planifikon pas një jave të rifillojë fluturimet prej Vjena. Këtë e tha menaxheri i Wizz air, Stephen Jones, të premten në një video-konferencë me gazetarët në Vjenë. Pavarësisht pandemisë dhe kufizimeve të udhëtimit, Wizz air planifikon që prej data 1 maj të fluturojë në drejtim të rreh 20 destinacione të shteteve të huaja, shkruan kurier.at, transmeton Albinfo Austria.

“s’ është për t’u habitur që kompania ajrore Wizz air ishte e fundit që u mbyll dhe e para që do të rifillojë”, tha Jones.

Pavarësisht prej pandemia dhe kufizimet e udhëtimit, ne jemi të gatshëm të fluturojmë për në këto destinacione: Athinë, Kharkiv, Dortmund, Eindhoven, Kiev, Köln, Kutaisi, Larnaka, Lisbonë, Milano, Ohër, Oslo, Reykjavik, Romë, Tel Aviv, Tenerife, Selanik, Valencia, Varna dhe Varshavë.

Fillimisht fluturimet do të janë vetëm dy ose tre herë në javë.

Megjithatë, pasagjerët që dëshirojnë të udhëtojnë për në trojet shqiptare apo për në Vjenë, duhet të presin edhe pak. Sipas faqes së rezervimeve të Wizz air aktualisht, udhëtimet prej Ohër do të mund të rezervohen prej data 18 maj, kurse prej Tirana e Prishtina prej data 2 qershor.

prej ana tjetër, sipas Austria Airlines, fluturimet aktuale prej Prishtina për në Vjenë dhe anasjelltas do të bëhen prej data 18 maj.

The post nga 1 maj “Wizz Air” planifikon të rifillojë fluturimet nga Vjena appeared first on Albinfo.


Source link

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *