Nga 19 të infektuarit në Prizren, 12 janë policë


12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë.

Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë policorë në këtë komunë, kurse testimet do të vazhdojnë edhe të shtunën. Krejt kjo, pasi një zyrtar i stacionit të Policisë në Prizren kishte dalë pozitiv për COVID-19 ditë më parë.

Të premten në nivel vendi u regjistruan 21 raste të reja me koronavirus. 19 ishin në Prizren e dy në Suharekë.

Prizreni është komuna e dytë më e prekur me koronavirus në Kosovë, pas Ferizajt.

loading...

Related posts:

Si Ta Bindni Veten Që Të Pini Më Shumë Ujë
Armiqtë e shëndetit të mëlçisë
Rritet numri i personave të shëruar nga COVID-19
Kapet çifti duke bërë seks në një vend publik – Gazeta Tribuna
Kosovë: Edhe tetë raste të reja me COVID 19
Çdo dhembje Koke Sinjalizon Një Problem Shëndetësor – Çfarë nevojitet Të Dini
Kos, Banane Dhe Kanellë – Mëngjesi i Duhur Për Fuqi Gjatë Ditës
IKSHPK: Keni kujdes, virusi ende gjendet në mesin tonë
Detaje për vdekjen e gruas shtatzënë
3 Maj 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
American Austrian Foundation vazhdon përkrahjen e mjekëve nga Kosova
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Vetëm po të infektoheni me COVID-19
Në 5 Vite, Pyjet Shqiptare u Pakësuan Me 1 Mijë Hektarë
Sekreti për një trup si Xhensila Myrtezaj/ VIDEO
Çfarë ndodh me trupin tuaj Po qe se s' hani asnjëherë peshk?
QKUK – “Radiologët ia kthejnë lëvizshmërinë 70 vjeçares”
AKTIVITETI FIZIKË DHE RËNDËSIA E TIJ Të bëshë jetë active është e dobishme për çdo moshë, përse zgj...
Kulaç i Ngrohtë i Lyer me Vezë – Mënyra e Shijshme  e Përgatitjes
COVID-19: Cilat Biznese Nisin Aktivitetin e Tyre Sot?
Çështja kryesore të cilën nevojitet ta bëni për të krijuar imunitet rezistues ndaj coronavirusit
Frika nga koronavirusi – Kina planifikon testimin e 11 milionë banorëve
14 Maj 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Fara e Zezë, Përdorimet Dhe Dozat e Duhura
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 11 Maj 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Patëllxhanë të Marinuar me Vaj Ulliri, Lezeti i Tryezës
Kultivimi i Vreshtave të Rrushit – Një Biznes Në Rrijte Në Shqipëri
A mund të preken pacientët me koronavirus 2 herë?
Vaksina kundër COVID-19, shkencëtarët në Australi përshpejtojnë testimet
Koronavirus/SHBA autorizon përdorimin e ilaçit Remdesivir
Petulla me Lëng – Me Shijen më Fantastike të Traditës
Kek Me Karrota – Receta me Shije të Lehtë, të Mrekullueshme
Rutina ditore e pesë grave jashtëzakonisht të suksesshme përgjatë historisë – Gazeta Tribuna
​OBSH mbledh komitetin e urgjencës për të shqyrtuar zhvillimin e pandemisë
Studiuesit e Universitetit të Kopenhagës klonojnë gjenet e koronavirusit
Konfirmohen edhe 36 raste të reja me koronavirus në Kosovë, arrin në 423 numri i të prekurve
22 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
Në SHBA vetëm sot 1 mijë e 90 të vdekur nga COVID-19
Si Të Kujdeseni Për Stomakun Çdo Ditë – Gabimet Që nevojitet Të Shmangni
Fëmijët mund të përqafojnë sërish gjyshërit në Zvicër
Është planifikuar të mbahet në qershor, ja çdo të ndodhë me “London Fashion Week”
Vdes 53 vjeari nga koronavirusi
113 vjeçarja, personi më i moshuar në botë, mposht koronavirusin
Ethet e papagallit – Pas koronavirusit, një tjetër sëmundje shqetëson mjekët
Shkencëtarët krijojnë dezinfektuesin që mbron sipërfaqet nga virusi për 90 ditë
Rëndësia e Fizioterapisë në frymëmarrje – COVID-19
Shkon në 663 numri i të personave me koronavirus në Shqipëri
ROLI DHE RËNDËSIA E VITAMINËS D Është i rëndësishëm në formimin e kockave, dhëmbëve dhe ndihmon në...
Rama njofton zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore
Pastiço me Krem Qumështi dhe Djathë – Receta për Një Drekë të Shijshme
Kafja parandalon kancerin e lëkurës
Koronavirusi vret 778 persona të tjerë në Britaninë e Madhe
Britania shënon më së paku viktima të virusit që nga hyrja në izolim
Zbuloni Lojin e Kanellës Mirëbërëse për Shëndetin
Këto janë trendet e thonjve që po bëjnë namin në Instagram!
Fryrja e Këmbëve – Lehtësimi me anë të Ushqimeve
A janë të zakonshme ëndrrat seksuale
Armëpushim? Pandemia Covid-19 në Europë e Shqipëri dhe roli i masave të marra
Zbulohet një tjetër faktor që mund të shkaktojë kancerin e gjirit
14 raste të reja në Shqipëri, shkon në 562 numri i të prekurve
Vlerat e Mrekullueshme të Çajit të Frutave të Pyllit
Numri më i ulët deri më tash, vetëm 2 raste të reja me COVID19 në Shqipëri
Përse Dhemb Stomaku Vetëm po të konsumoni ujë Me Vrull Esëll
Shëndosheni nga stresi? Mësoni zgjidhjen ideale
Gjermania ndan 57 miliardë euro ndihma për komunat
Nuk ka ndalesa për mediet, punonjësit medial të lirë 24 orë që ta ushtrojnë profesionin e tyre
Lajm i mirë: 15 të shëruar dhe vetëm një i infektuar me koronavirus
Jeton i izoluar në hotelin e luksit! Detyra e tij? Të hapë rubinetat për 5 minuta
Numri global i të infektuarve gati dy milion; Disa vende fillojnë lehtësimin e masave
Çka ndodh Me kusht që s' krijohet vaksina kundër koronavirusit?
Çfarë nevojitet tu mësoni fëmijëve për dashurinë?
Bashkëjetesa e fëmijëve me kafshë (FOTO)
Çfarë ndodh me trupin tuaj Po qe se bëni not tre herë në javë?
Çfarë është sulmi në tru dhe cilat janë simptomat? – Gazeta Tribuna
Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, tregon frytet e stërvitjes gjatë izolimit – Gaze...
GJASHTË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR!
Gjalpë apo Margarinë, Cilën të Përdorni në Kuzhinë – Mënyra më e Shëndetëshme e Gatimit
Koronavirusi në Itali: 1402 raste të reja pozitive dhe 172 vdekje
Shpresë në horizont! Testi për antitrupa ndaj koronavirusit shfaq “zhvillim pozitiv”
Njerëzit me ngjyrë janë katër herë më të ekspozuar për të humbur betejën me COVID-19, thonë shifrat ...
Gara për vaksinën kundër koronavirusit – Dy kompani fillojnë testimin te njerëzit
COVID-19: Testohen 26 mostra në Prizren, masat e ardhshme varen nga rezultatet
Nga 30 maji hiqen të gjitha karantinat në Kosovë
Sllovenia, shteti i parë evropian që shpall fundin e pandemisë
Pse Peshku Është Ushqimi Më I Mirë Për Shëndetin E Trurit
Në Meksikë për 24 orë vdesin 353 persona nga koronavirusi
Lajm i mirë: Shërohet edhe një pacient në vendin tonë
A e dini çfarë i ndodhë trupit kur qëndroni gjatë ulur ?
Lajm i mirë: Shërohen edhe 3 pacientë të tjerë në Kosovë
A duhet të rrinë fëmijët me gjyshërit mes rrezikut të koronavirusit?
Mjekja tregon ndryshimin mes koronavirusit dhe alergjive, jep disa këshilla të rëndësishme
Një shtesë antimikrobike rezulton e aftë për eliminimin e Covid për një afat kohor prej 90 ditësh
Maqedoni e Veriut: Tre të vdekur dhe 26 raste të reja me COVID-19
Studimi: Pacientët me koronavirus s' infektojnë askënd pas 11 ditësh
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 27 Prill 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Shkencëtarët: Coronavirusi nuk do të zhduket domosdoshmërisht me rritjen e temperaturave
Patate Krokante Për Mëngjes – Receta Që Ju Mban Të Ngopur Gjatë
Oriz me Kungulleshka dhe Djathë – Shija më e Mirë e Stinës
Franca regjistron numrin më të lartë të vdekjeve në në të ardhmen në Europë
Ja si është gjendja e të prekurve me COVID-19
10 fakte interesante për ëndërrat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Dr. Dafina Krasniqi ndihmon me pako ushqimore familjet në nevojë

Fri May 22 , 2020
Festa e Fitër Bajramit simbolizon humanitetin, e këtë e ka dëshmuar edhe doktoresha Dafina Krasniqi. Ajo me anë të një aksioni humanitar, ka gëzuar disa familje në nevojë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Krasniqi ka shpërndarë pako ushqimore për 20 familje nga Prishtina dhe Fushë Kosova. “Afrimi i […]
Si ndikon stresi në lëkurë?