Tue. Aug 16th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Nga kush e pastron organizmin sistemi urinar ?

Sistemi urinar e pastron organizmin nga lëndët që përmbajnë azot , si p.sh. nga ureja dhe acidi urik , të cilat eliminohen me urinën .

You cannot copy content of this page