Një e mitur dhunohet seksualisht në Prizren


Një e mitur ka kërkuar ndihmë mjekësore si dhe dyshohet se e njëjta mund të jetë e dhunuar.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur në Prizren.

Siç thuhet në raport, viktima është dërguar në spitalin rajonal ku ka pranuar trajtim mjekësor dhe mbetet për t’i bërë ekzaminime tjera mjekësore.

“Nga Urgjenca jemi informuar se një femër e mitur kosovare ka kërkuar ndihmë mjekësore dhe dyshohet se e njëjta mundë të jetë e dhunuar. Viktima është dërguar në spitalin rajonal ku ka pranuar trajtim mjekësor dhe mbetet për t’u bërë ekzaminime tjera mjekësore. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

Shih edhe:  SHBA, shtohen udhëtimet ajrore, BE zbut kufizimet për COVID-in

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *