Një punëtor bie nga ndërtesa në lagjen “Arbëria” në Prishtinë


punëtor i ndërtimtarisë përderisa ishte duke punuar ka rënë nga ndërtesa në lagjen Arbëria në , ku ka qenë duke punuar.

Rastin e ka konfirmuar edhe e Kosovës.

“Sot rreth orës 16:30, kemi pranuar informatën se në lagjen Arbëria në , një person derisa ishte duke punuar ka rënë nga një lartësi (ndërtesë) dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore”, ka bërë të ditur për IndeksOnline, zyrtarja për informim e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, .

Ahmeti ka thënë se i lënduari mashkull (1981), është dërguar për mjekësor në .

“Rasti po hetohet nga njësitet kompetente në koordinim me institucionet përkatëse”, theksoi Ahmeti.

Postime të ngjashme