Objekti ku gjendet Sindikata e Shëndetësisë dyshohet se është pronë e Blerim Sylës

Gazeta Shëndeti përmes disa burimeve ka mësuar se ekzistojnë dyshime që Objekti (Banesa) ku gjendet Sindikata është pronë e Blerim Sylës dhe Sindikata po paguan qira për këtë Objekt.
Këto burime thanë për Gazetën Shëndeti se paratë e Mjekëve dhe Infermierëve po shkojnë në “xhepat e stërthellë” të Blerim Sylës. Kjo nga këto burime po llogaritet si konflikt i interesit dhe keqpërdorim i pozitës si Kryetar i Sindikatës.
Poashtu këto burime thanë për Gazetën Shëndeti se tabela informuese për vendndodhjen e Sindikatës është larguar dhe nuk dihet qëllimi i  largimit të saj.
Kujtojmë se kohët e fundit  një numër i madh i Mjekëve dhe Infermierëve janë larguar nga Sindikata dhe nga burimet tona kemi mësuar se po largohen akoma çdo ditë.
Disa burime tjera për Gazetën tonë thanë se është duke u bërë themelimi i Sindikatës së Mjekëve dhe Sindikatës së Infermierëve dhe shumë shpejt do të bëhen publike.

Related posts:

Basri Lenjani: Vetëm me i pa udhëzimet me të cilat na i dërgojnë në Emergjencë, çuditesh
Dr.Artan Koni: COVID19...gjendja është serioze, por s’ka vend për panik
Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik
Ja çfarë nevojitet për të rritur fëmijë të lumtur!
Prof.Dr.Tritan Kalo:Stop dhunës ndaj bluzave të bardha dhe të gjithë personelit mjekësor
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, me pikëllim të thellë ka pranuar lajmin për vde...
Skandaloze: Mbi 30 milionë euro reklama, shumica për portale të ‘bosave’ e të partive
Rritet numri i personave të prekur me kancer
COVID-19: Vetizolohen 14 punëtorë mjekësor në Vushtrri
Policia britanike i bëri surprizë të veçantë djalit shqiptar 4 vjeçar për ditëlindje
Coronavirusi: Avdullah Hoti premton pagesat shtesë për stafin shëndetësor
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
3 mitet që besojnë të gjithë, mjekët japin arsyet e vërteta pse nuk mbeteni shtatzënë
Ja sa dënohet ushtrimi i kundërligjshëm i veprimtarisë mjekësore ose farmaceutike!
26 marsi nuk është një datë e zakonshme. Është datë që risjellë trishtim e dhembje. Na e përkujton t...
Si mund të zbulohen sëmundjet kronike të veshkave?
Çka janë sëmundjet kronike të veshkave?
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut
Zvicra numëron 2 milionë e 125 mijë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
Shaban Polluzha : Unë do t’ vazhdoj deri n’ fund!
Një 80 vjeçar që erdhi nga Italia dyshohet se është prekur nga coronavirusi, ekipi mjekësor i QKMF-s...
Belated Happy Easter From Annika Faroe Islands
Vrasjet dhe zhdukjet e mjekëve gjatë luftës së UÇK-së sipas PHR
Si të luftohet tensioni i lartë i gjakut?
Të dashur qytetarë, Me vendimin e saj të ditës së hënë, Qeveria e Republikës së Kosovës, me një votë...
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
Mjeku Florant Bushe, Personazhi i Vitit 2019 në Gjirokastër
Vertebrat Torakale
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 21:50, në emisionin “Open” në Top Channel. Aty do të flas ...
Sot pritet vendimi për Ligjin për pagat
Uran Ismaili: Shpresoj që Gjykata Kushtetuese do të marrë vendim shpejt dhe në favor të mjekëve
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
Mjekët reagojnë ndaj shkrimit Hendbollisti i nënshtrohet 39 operimeve në Francë shkaku i operacionit...
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Çka është Teknologjia?
Microbiome therapy protects against recurrent bacterial vaginosis
Sulmi ndaj personit zyrtar
Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë
Ja pse qajnë bebet
Fillimi i prillit, ishte i kobshëm për Gjakovën. Armiku nuk kurseu as foshnjet, fëmijët, gratë e ple...
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
Ja sa dënohet shmangia nga tatimi
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës
Mjekët refuzuan të mbanin ndërrimin e natës, vdesin 7 foshnje në spitale
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani
Rritet numri i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë
Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani
Ra nga makina dhe prindërit nuk e panë, flet mjeku
Vizita sistematike shëndetësore për nxënësit e shkollave në Kryeqytet
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
Ja 5 arsyet pse femrat nuk shijojnë seksin
Mjekët dalin në pension, të rinjtë s’kanë interes për të punuar në spitalin e syve në Gjakovë
Heqja e taksës 100% për Vuçiqin e Serbisë e Dodikun e Republikës serbe të Bosnjës, është nënshkrim i...
Ja çfarë punëtorie u mbajt në IKSHPK!
Qeveria shfuqizon vendimin e Haradinajt për përfitimet e zyrtarëve pas përfundimit të mandatit
Historia e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës
Në fshatin Pastasel të Rahovecit, 21 vjet më parë, u vranë dhe u masakruan 106 civilë të pafajshëm t...
Në Austri: Dyvjeçarja shqiptare mbetet e ngujuar për një orë në veturë
Mjeku paralajmëron: Rreth 96 milion persona do infektohen me koronavirus, 500 mijë do vdesin
6 Ways to Burn More Calories Doing Bodyweight Exercises
Gjermania miraton ligjin për imigrim të punëtorëve, interesohen kosovarët
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Kujdes si i trajtoni fëmijët!
Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Aspirina
Në Austri, me shqiptarët që strehuan shqiptarë gjatë pandemisë
Dërgimi i Ligjit për Pagat në Kushtetuese, Policia e Kosovës paralajmëron greva
Mjekët e huaj zgjedhin Shqipërinë
Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës!
Ministria e Shëndetësisë: 9 raste të reja me COVID-19, shkon në 409 numri i të prekurve
Rruga e mjekut shqiptar, nga shtëpia e pleqve deri te doktorata në psikiatri
Gripi në shkollë, Mjekët: Përhapet me shpejtësi
Më 21 mars 2005 kombi, familja dhe të afërmit, ne bashkëluftëtarët, humbëm veprimtarin e përkushtuar...
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Nefrologjia
Një aeroplan me udhëtarë vjen prej Prishtina në Vjenë dhe vazhdon për në Cyrih
Historia e mjekësisë
QKMF-ja në Deçan u ofron shërbime mjekësore vetëm rasteve urgjente, drejtori e arsyeton vendimin
Haraqija: Isa Mustafa duhet të dërgohet te një mjek, po e duron shumë Kurtin
The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Mami dhe babi bëjnë një fotografi, pastaj mjekët vënë re diçka fantastike!
Visceroptozë
Dënoj rëndë sulmin të ulët të bërë ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit...
The Simple Hacks You Need to Eat More Salads
Drinking coffee could protect against some types of cancer
Vëllezërit Shoshi prej Zvicra ndihmojnë fshatin e tyre në kohë pandemie
Paralajmërojnë sindikatat: Pagat me rritje ose nisim grevën
Coronavirus shpallet urgjencë globale shëndetësore nga OBSH
"KÂ kamping" në Austri - Albinfo
2 të vdekur nga gripi në QKUK: A po fshihet ‘gripi kinez’, Europa në panik
Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave
Sonte jam i ftuar në emisionin "Desku", KTV, në ora 20:00, përballë Agron Bajramit e Brike...
Shuhet mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja
Venografi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Portali “Infermierët për Shqipërinë” manipulon listën e fituesve

Wed Feb 20 , 2019
Aplikantët në portalin “Infermierët për Shqipërinë” denoncojnë në gazetën “Shekulli” se si u janë hequr pikët dhe në listat e fituesve janë përfshirë persona që nuk kanë qenë kandidatë. Shumë prej tyre janë shpallur fitues në listat e para dhe në të dytat humbës. Ministria e Shëndetësisë nuk reagon Punësimi […]