OMK: Reagim publik ndaj postimeve të lajmeve të rrejshme

Oda e Mjekëve të Kosovës
Oda e Mjekëve të Kosovës

Përmes rrjeteve sociale Oda e Mjekëve të Kosovës është njoftuar për publikimin e postimeve të rrejshme në rrjetet sociale të bëra ndaj specialistit të pulmologjisë Dr. Flamur Marku.

Oda e Mjekëve të Kosovës shpreh shqetësim të thellë rreth shpërndarjes së lajmeve të rrejshme që po bëhen ndaj profesionistëve shëndetësor dhe koronavirusit. Prandaj i bëjmë apel të gjithë mjekëve dhe qytetarëve që të evitojnë komentet apo sugjerimet për koronavirus, të cilat bëhen nga individ joprofesional dhe portale të ndryshme.

Gjithashtu i bëjmë apel të gjithë mjekëve që këshillat profesionale ti ofrojnë bazuar në rekomandimet e Insitutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Related posts:

Covidi: Dëmet afatgjate që do i vuajmë si shoqëri me vite
Sa e transmetojnë fëmijët Covid 19 dhe si është përvoja në vendet ku fëmijët nuk e kanë ndaluar mësi...
Shkencëtarja kineze që u arratis në SHBA: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak
Menaxhimi i Diabetit te Pacientët me Covid-19
Cila është mbrojtja më e mirë nga COVID-19?
Situatë e rëndë në QKUK: Anesteziologët e lëshojnë punën
Nuk ka më vende të lira nëpër dhoma, të infektuarit me koronavirus po trajtohen nëpër korridoret e Q...
Dr.Besim Morina: Pneumonia te COVID-19
Spitali i Teksasit formon “panelin e vdekjes”, mjekët do të vendosin kë ta trajtojnë e kë ta lënë të...
A është duke menduar ndokush për stafin mjekësor të infektuar me Sars-Cov-2 ?!
Mos na lini të vetëm në luftë me Covid-19!
Virusi "RRENC",që e bën VDEKJEN të vërtetë.
Mos i sulmoni mjekët! Ata nuk kanë faj.Faj kanë politikanët, të cilët tash e 20 vjet asnjëherë se ka...
“Nuk mundet me marrë frymë as 2 minuta pa aparatin e oksigjenit”, kosovari tregon për nënën e tij me...
Për juve që mendoni se virusi është lojë, shpifje dhe i pavërtetë
Që nga mesnata edhe katër të vdekur me COVID-19
Situatë dramatike me COVID-19, qeveria mbledh nesër dejtuesit e shëndetësisë
Humb betejën me COVID-19, vdes një 38 vjeçar në QKUK
A mund të prekemi dy herë nga virusi SARS Cov-2?
Fazat e kapjes së trurit nga Covid-19
Fondi i Solidaritetit në Odën e Mjekëve të Kosovës
Në këtë shtet ofrohen pushime falas për mjekët dhe infermierët e angazhuar në luftë me Covid-19
Studimi i fundit: Burrat me nivel të ulët të testosteronit janë më të rrezikuar nga Covid-19!
Studim: Njerëzit që u infektuan me koronavirus dhe u shëndetësuan do të vdesin 10 vjet më herët
Sa janë të rrezikuara gratë shtatzëna nga Covid-19?
Pse fëmijët duket se mbrohen më mirë nga Covid-19 sesa të rriturit?
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra
Nobelisti japonez: Koronavirusi u krijua në laborator, kam punuar 4 vjet në Wuhan, punëtorët aty kan...
Dr. Lul Raka i reagon Memli Krasniqit dhe Imer Mushkolajt: Faleminderit! E zbuluat ujin e ngrohtë
Në SHBA testet për Covid-19 do të lejohen të bëhen edhe në shtëpi
Fituesi i çmimit Nobel në mjekësi: Virusi doli në Kinë, nga laboratori ku po punonin për vaksinën e ...
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
Vaksina e turbekulozit ka rritur imunitetin e shqiptarëve ndaj Covid-19
Fenomeni në Bosnjë: Mjekët po kërkojnë pushim mjekësor
Rritet sërish numri i viktimave në Itali nga koronavirusi
Ja si lindi Karantina!
Dr.Visar Berisha: Në Malishevë s'ka pasë karantinë por kultivim të virusit, me gjasë
Zgjerohet harta Drenasi shënon rastin e parë me COVID19
20 raste të reja me coronavirus
Çfarë është koronavirusi?
Udhëzuesi i OBSH: Si të ushqeheni gjatë karantinës, nga cilat ushqime duhet hequr dorë?
Lajm i mirë/ 4 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 44 numri total
Pëllumb Pipero paralajmëron skenar të frikshëm nëse qytetarët dalin nga shtëpitë
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Urdhri Farmacistëve Të Shqipërisë: Farmacitë të hapura gjatë fashës orare të lejuar
Përballja me stresin gjatë COVID-19
Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin
Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem
10 vjet burg për sulmuesit e Mjekëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 28 Korrik 2020 – Instituti i Shëndetit Publik

Tue Jul 28 , 2020
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 28 Korrik 2020   COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 117 raste të reja, 4 humbje jete dhe 44 të shëruar në 24 orët e fundit   Dr. Rovena Daja Instituti i Shëndetit Publik   Rritja e rasteve ditore të ditëve të fundit, rritja e numrit të […]