Pacientja e falenderon publikisht Kirurgun Dr.Enver Fekaj

Pacientja Remzije Bajrami e falenderon publikisht përmes profilit të saj në Facebook me një shkrim të saj ku tregon për suksesin e operacionit dhe ndihmën e madhe para, gjatë dhe pas operacionit që e ka bërë Kirurgu Dr.Enver Fekaj. 

Ajo në shkrimin e saj thotë se nga duart e arta të doktor Enverit unë u ngrita në këmbë duke jetuar pa dhimbje dhe e gjithë kjo nga kujdesi, vendosmëria, besimi dhe profesionaliteti i Dr.Enverit.
Për më shumë lexoni postimin e saj të plotë
Postimi i plotë i Remzije Bajramit
Me doktorin Enver Fekaj kirurgun e njohur për punën e tij profesionale dhe tejet të sukseseshme në fushën e tij si Kirurg Abdominal.
Fundi I vitit 2017 dhe fillim viti 2018 mua më sfidoi me disa probleme shëndetësore ku pas 2 ndërhyrjeve kirurgjike, të fundit në muajin Shkurt 2018 nga duart e arta të doktor Enverit unë u ngrita në këmbë duke jetuar pa dhimbje dhe e gjithë kjo nga kujdesi, vendosmëria, besimi dhe profesionalieti I doktorit në fjalë.
Të gjithe e dimë që shumica e njerëzve qysh si femije së paku në endërr e mendojnë një profesion të mjekut dhe për të  ndihmuar të tjerët në nevoja të ndryshme shëndetësore, per të gëzuar  respektin qe mjeku ka në tërësi në shoqeri, për misionin fisnik që ai/ajo gëzon..
Fatkeqësisht shumica e  qytetarëve  nuk e logjikojnë  se sa sfidues është udhëtimi  deri në marrjen e të drejteës për të ushtruar këtë profesion, dhe të tjerë që janë në këtë udhëtim që një kohë të gjatë, nuk e dine se sa sfidues eshte profesioni fisnik ku kërkon jo vetëm njohuri teorike, por kërkon aftësi praktike, kërkon përditësime, kërkon mprehtësi në nivele milimetrike dhe miligrami, kërkon njohuri psikologjike, diplomaci, kërkon të jesh dëgjues i mirë, folës i qartë dhe i saktë.
Ajo që dua të them është se nuk jemi të vetëdijshëm  qe profesioni i mjekut sot edhe në shtete të ndryshme të botës të zhvilluar  nuk eshte më i paguari, sidomos duke marrë në konsiderate periudhën e gjate të studimeve baze, studimeve specializuese, kualifikuese, trajnuese, perditesimeve peridorike, edukimit në vazhdim, konferencave, botimeve, titujve akademik që duhet të marrin për ato që kanë interes, apo pune tjera kërkimore.
E megjithatë mjeku dhe sublimiteti i tij do të lulëzojnë gjithmonë dhe është detyrë e jona ti japim dinjitetin që zotëron këtij profesioni në shoqerine tonë.

Falemnderit  shumë DOKTOR i nderuar.

Related posts:

Dënim 750 euro për ata që ngacmojnë seksualisht vajzat në rrugë
Darmbakterien steuern, ob sich Darm zusammenzieht oder entspannt
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientit
Si qëndrojnë shifrat e të prekurve me coronavirus në Kosovë dhë rajon
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Raporti 24 orësh nga Klinika Infektive Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, në këtë klinik...
Ja sa persona në Shqipëri janë të diagnostikuar me Diabet
A është historia e shëndetit familjar faktor rreziku për leukemi? A trashëgohet Leukemia?
Mjeku nga Kosova merr mirënjohje nga Gjenerali i NATO-së
Ja cili Kirurg u pensionua!
Raport 24 orësh nga Klinika Infektive Në Klinikën Infektive, sot me 01/04/2020, gjenden të spitalizu...
Mbi 60 mostra për coronavirus merren nga Gjilani
Fertiliteti mashkullor dhe plakja/mosha
Armend Shkoza: Qasja e Grenellit e dëmshme për Kosovën
Zonat e parkimeve afatshkurtra rikthehen në Vjenë dhe Salzburg
How long does it stay in your system?
Paralajmëron mjeku i njohur: Koronavirusi mund të prekë 60 për qind të njerëzimit
Për mjekët e QSUT që më shpëtuan jetën
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi
Pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, sot kisha një takim me ambasadorët e...
Mjekët izraelitë zhvillojnë një metodë revolucionare për kancerin e gjëndrave tiroide
Edhe në Qendrën e Studentëve sot pashë nga pranë masat që janë marrë për t’u kujdesur për kosovarët ...
Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
Deputeti i LDK-së i kërkon Qeverisë rritje të pagës së punëtorëve shëndetësor
Baba Qazimi nga Gjerma e Tetovës mjeku popullor, shkruanin gazetat para 100 viteve
Ganimete Ademi: Kush janë heronjët ?!
Syla: Moszbatimi i Ligjit për Paga do ta nxjerr situatën jashtë kontrolli, s’mbajmë përgjegjësi
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Ndikimi i barnave në shenjat vitale
Albin Kurti, nuk guxon me qenë as i dyshimtë, se lëre më 'fajtor' Rozeta Hajdari, mos ple...
Vitamina D- Roli dhe rëndësia e saj
Pse urinoj kaq shpesh?
Thirrja për rezistencë
Pëllumb Pipero paralajmëron skenar të frikshëm nëse qytetarët dalin nga shtëpitë
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?
Çka janë Vezoret?
Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Vizita sistematike shëndetësore për nxënësit e shkollave në Kryeqytet
“Jeta si Kirurg i trurit”, Petrela sjell në shqip rrëfimet e Henri Marsh
Shkollimi i fëmijëve nga diaspora do të zhvillohet ndryshe pas Covid-19
Së shpejti, analizat për gratë shtatëzëna TRIPLE TEST, do të bëhen në QKMF-në e Prizrenit
Visceroptozë
Letër nga karantina nipave në Shqipëri: Mos bëni gabimin që bëra unë
Zyrtarizohet Sindikata e infermierëve/mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Si quhet organi te peshqit i cili kushtëzon mbajtjen e trupit në thellësira të ndryshme?
Doktoresha kosovare e tregon ilaçin kundër Koronavirusit
A do të kolapsojë shëndetësia kosovare nëse pezullohet Ligji i Pagave?
Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam
Italia i angazhon mjekët e pensionuar për ta luftuar koronavirusin
Dr.Besnik Ibishi: Këshilla para se me dhënë gjakun për analiza
Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë
Dr.Taner Yusuf: Kosovë më befaso një herë për të mirë
Deputetit i duket çudi e madhe 16 orë me qëndru në seancë
Veneseksion
Mjeku paralajmëron: Rreth 96 milion persona do infektohen me koronavirus, 500 mijë do vdesin
IKSHPK: Rekomandime për Ethet Hemorragjike Krime Kongo
Avdyli: Këto dy të mira i ndodhën shëndetësisë me përfundimin e zgjedhjeve
Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë pas vendimit të Kushtetueses
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxë...
Mjeku Shqiptar me 13 tituj shkencor
Hetuesi i lartë i Krimeve Ekonomike arrestohet për korrupsion
Fakte mbi vaksinën antigrip💉
Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari
24 vite shkollim për t'u bërë Kirurg por paga më e vogël se e një pastruesi
Dr.Besnik Bicaj: Kanceri i zorrëve dhe trajtimi në Kosovë
Tipet e demencës
6 Ways to Burn More Calories Doing Bodyweight Exercises
20 raste të reja me coronavirus
Covid-19, OBSH paralajmëron: Mos i hiqni masat kufizuese shumë herët, gjendja mund të përkeqësohet
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
Vaksina që do parandalojë deri në 80% infeksionet nga stafilokoku
Basri Lenjani: Spitalet Rajonale po i përcjellin krejt te ne, edhe pse munden me u trajtu në to
Largim masovik i Mjekëve dhe Infermierëve nga Sindikata
Fluturim special sot nga Prishtina për në Itali
Të tallesh me popullin, ligji për Pagat shkon në Gjykatën Kushtetuese
Venosklerozë
Danimarka, Norvegjia dhe Estonia regjistrojnë rastet e para me koronavirus
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Si quhen tre eshtrat më të vegjël në trupin e njeriut?
Vazhdon avazi i vjetër: Mjekët Specializantë ankohen se nuk janë paguar
INTERVISTË ME KRYETARIN E AAK-së, RAMUSH HARADINAJ
Numri i të infektuarve në Austri bie nën 1 mijë persona
I infektuari nga Vushtrria një 71 vjeçar
Mjeku shqiptar nga Frankfurti: Pas dy vitesh do të qeshim me frikën tonë nga COVID-19
Gazeta Express dhe Gazeta Shneta sërish plasojnë fake news kundër mjekëve shqiptarë
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
Të gjithë banorët e Zvicrës kanë të drejt të udhëtojnë për pushimet verore në 2020
Blerim Latifi: Kjo është një betejë e shkencës së mjekësisë, krye e k'put!
A është respektuar greva, flet kryetari i Sindikatës
Dr.Blerim Myftiu: Epilepsia dhe agjërimi
Çka është gjaku?
Deputeti Bekë Berisha: E kam shumë zor një “thmijaçi” si Albin Kurti me i thënë kryeministër
Në kohën kur po ballafaqohemi me Pandeminë e COVID-19, si Kryetar i LDK-së, nuk do ti tërheq njëan...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kaq do të rriten pagat e mjekëve dhe infermierëve

Mon Jan 28 , 2019
Ministria e Administratës Publike (MAP) është duke mbajtur dëgjime publike për tri projektligje të rëndësishme, atë për Administratën Shtetërore, Projektligjin për Zyrtarët Publikë si dhe Projektligjin për Pagat. Por, sipas një propozimi të Komisionit Parlamentar për Administratë Publike për pagat të cilin e ka siguruar gazeta Gazeta Blic, parasheh nivelimin […]
Mjekët